Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Karo halılar

21 Aralık 2011 3.298 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon sürecinde en dikkat edilmesi gereken dekorasyon araçlarından biri olan yer döşemesi, odanın görünümü üzerinde direk olarak etkilidir. Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan karo halılar, sağladığını geniş renk seçeneği ve teknolojik rahatlıklar ile birçok insanın öncelikli tercihi haline gelmiştir. 50×50 cm boyutundaki karo halılar kendiliğinden tabanlı olduğu için, servis elemanları tarafından uygulanması çok hızlı ve kolaydır. Estetik görünümün oldukça önemli olduğu ofis ortamların kullanımı büyük avantajlar sunan karo halılar, iş yerinin görünümünün kazancı üzerinde etkili olduğunun farkında olan başarılı işletmecilerin seçimidir.

Karo halılar hijyene önem veren insanlar için sağladığı kolay temizlik ve üretildiği anti bakteriyel malzeme sayesinde büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Estetik görünüm açısında geniş renk ve desen seçeneği ile her zevke hitap edebildiği gibi, sağladığını konfor ile de tercih edilmektedir. İş yerinde ve ev ortamında sessizlik arayan insanlar için karo halılar adeta “biçilmiş kaftandır”. Diğer zemin kaplama malzemelerinden çok daha fazla ses yalıtımı sağlayarak, konsantrasyon gereken ortamların sessiz kalmasını sağlamaktadır. Karo halıların zemin malzemesi olarak bu denli tercih edilmesinin bir başka sebebiyse, neredeyse tüm döşemeye uygulanması ve başarılı sonuçlar alınmasıdır.Yüksek döşeme üzerinde uygulanabilen karo halılar, çalışılması en zor olan beton zeminlerde dahi kolaylıkla kullanılmaktadır. Uygulanması çok kolay ve sorunsuz olması nedeni ile birçok firma tarafından satılmaktadır.

Bu kadar avantajı olmasının yanında karo halıların sağladığı en büyük yenilikse, zeminde istenilen bölgenin değiştirilebilmesidir. Mevcut zemin kaplama malzemeleri düşünüldüğünde kulağa imkansız gibi gelen bu düşünce, karo halıların kullanımda oldukça pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Zeminin istenilen bölgesindeki karo sökülerek yerine farklı bir parça yerleştirilebilir. Böylece kişi kendi tasarımlarını oluşturarak, değişik yer desenleri yapabilmektedir. Ayrıca dış etkiler ile hasar gören bir parça yüzünden tüm zeminin değiştirilmesi zorunluluğu kaldırdığı için, yoğun şekilde insan trafiğinin yaşandığı geniş alanlarda çok sık tercih edilmektedir. Sağladığı bu avantaj nedeni ile iş yeri sahiplerinin kısa sürede yapısı bozulduğu için tüm döşemeyi değiştirmesi gerekmez ve ektra masrafın önüne geçilir.

Karo halılar Polyamid ipliği gibi son derece dayanıklı bir malzemeden üretildiğinden, aşınma sonucu renk solması gibi sorunlar ile karşılaşılmaz. Daha yoğun kullanılan bölgelerde yer alan karoları, farklı dayanıklılıktaki karolar ile döşeme imkanı da mevcuttur. Böylece giriş çıkışın çok sık yaşandığı zemin, daha sağlam ve dayanıklı karolar ile döşenebilir. Bu durum sadece karo halıların sağladığı bir zemin kaplama kolaylığıdır. Polyamid malzeme ile üretildiği için neme ve suya karşı çok dayanıklı olan karo halılar, ayrıca koku yapmadığı için de son derece kullanışlıdır. Üstelik taşınmanız gerektiğinde karo halılarınızı sökerek, yeni mekanınıza çok kolay bir biçimde tekrar yerleştirebilirsiniz. Hafif ve esnek yapılar sayesinde kolayca taşınabilir ve yeni zemine tekrar hiçbir sorun olmadan yapıştırılabilir. Karo halılar bu denli büyük avantajlar sunması nedeniyle, zemin dekorasyonu tercihlerinde her geçen gün biraz daha popüler hale gelmektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.