Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Katlamalı Perde

1 Aralık 2011 4.973 kez okundu Yorum yapılmamış

Modern koltuk takımları ile uyum sağlayan, bulunduğu ortama modern bir görünüm sağlayan katlamalı perde modernlikten yana tercih kullanılan evler için idealdir. Katlamalı perdeler modern oluşu ile dekorasyonu tamamlarken aynı zamanda işlevsel bir perdedir aynı zamanda. Işıktan etkileniyorsanız, sıcaklığı denetim altında tutmak istiyorsanız katlamalı perde sizin için en uygun perde olur. Katlamalı perde beğendiğiniz bütün perdelik kumaşlardan hazırlanabiliyor. Keten tül, organze tülden yapılabildiği gibi viskon,  soft polyester, saten kumaş, tafta ve kalın keten kumaştan da yapılabiliyor.  Tabi ki bu kumaşlar arasından evin mobilyasına ve yer döşemesine en uygun olanı seçiliyor. Aynı zamanda seçilen kumaş mekanizmalı sisteme de uygun olmalıdır.  Çünkü her kumaş mekanizma ile uyum sağlamayabilir. Bu konuda perde satışı yapan firma öneri ve örnekler sunarak yardımcı olacaktır. Tül ile uyumlu etek kumaşı seçildiğinde katlamalı perde ihtişamı ile evinizi dekore etmeye hazır oluyor. Etek kumaşı yerine aksesuar boncuklar da seçebilirsiniz.

Katlamalı perde, mekanizma sistemiyle kat kat toplandığı için katlamalı perde deniliyor ve iki çeşidi bulunuyor. Çubuklu katlamalı perde ve çubuksuz katlamalı perde ve ikisi de son derece şık ve kullanışlı.  

Çubuksuz katlamalı perde plise stilinde yapılabiliyor ve aralara çubuk takılmıyor. Çubuk kullanılmadığı için perdenin eteğine ağırlık oluşturan aliminyum çıta takılıyor. Mekanizma ipi ise makaradan inerek halkalardan geçerek perdenin etek kısmına sabitleniyor.

Çubuklu katlamalı perde belirli aralıklara çubuk takılarak ve halkalar çubuk seviyesinde tutturularak oluşturuluyor. Perde düzgün bir şekilde toplanıyor

Katlamalı perde ip veya zincirle kumanda edilebildiği gibi motor denetimiyle,  butonla da kumanda edilebiliyor. Zincir çeşidini tercih ederseniz iki seçenek sunuluyor. Plastik veya metal zinciri seçmek beğeninize kalıyor.

Katlamalı perde yaptırırken gözden kaçmaması gereken nokta ise fon kullanılıyor ise katlamalı perdede kullanılan tül ile fon perdenizin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

                                                                                                                                                           Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.