Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Akıllı ev, Aydınlatma

Katlanır cam sistemleri

29 Şubat 2012 4.060 kez okundu Yorum yapılmamış

Orta bölümü tek ya da çift cam kaplama ve kenar bölümü genellikle alüminyumdan olan katlanır cam sistemleri, modüler üretilen bir sistem olduğundan arzu edildiğinde tüm kanatları katlanabilir ve böylece mekanı tamamen açık bir ortama dönüştürebilir. Üst ve alt bölümü alüminyum malzemeden yapıldığından cam için ideal bir koruma oluşturulurken, kanatların ağırlığının da asgari seviyede kalması sağlanır.

Katlanır cam sistemlerin kullanım alanları her geçen gün daha da artarken, hala yoğun bir şekilde cafe, bar ve restorantlarda kullanılır. Mekan işletmeciliğinde oldukça büyük bir avantaj sağlayan katlanır cam sistemler, müşterinin istekleri doğrultusunda kapalı ya da açık bir ortam hazırlanmasına imkan tanır. Katlanır camlar hakkında çoğu insanın düşündüğünün aksine, izolasyon açısında herhangi bir dezavantajları yoktur zira sistem kapatıldığında modüllerin alüminyum çevresi birbirine tam gerkmekte ve hava akışını engellemektedir.

Katlanır cam sistemlerin çalışma prensibi genel olarak baş kısımdaki kanadın tam olarak açılması ve diğer kanatların üzerine katlanması şeklindedir. Bu şekilde tüm kanatların tıpkı bir perde gibi, tek bir alanda toplanması sağlanır ki bu durumda manzara ve doğal ışıktan faydalanmanın en ideal yoludur. Ayrıca kaliteli malzeme kullanımıyla kullanıma bağlı yıpranma, sarkma ya da paslanma gibi sorunların yaşanması da tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Bahar ve yaz aylarında tamamen açılarak balkon ambiyansı yaşanmasına olanak tanıyan katlanır cam sistemler, kış aylarındaysa manzaranın tadını çıkartırken izolasyonu da dert etmemenizi sağlar.

Sistemin yukarıdan aşağı tamamen cam olması, doğal ışık sorunu olan mekanlar için de ideal çözüm olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle güneş ışınlarının insan üzerindeki olumlu etkileri bilindiğinden, iş hayatındaki verimliliği arttırmak için yaygın bir şekilde ofis ortamlarında da kullanılır. Katlanır cam sistemler alırken kullanılan malzemeden ve daha da önemlisi sistemin montajı yapacak ekibin tecrübesinden emin olmanızda yarar var. Oldukça kaliteli bir sistem satın almış olsanız dahi montaj ekibi ray sistemini simetrik bir şekilde takmadıysa, kanatlar açıp kapatırken büyük sorun yaşayabilirsiniz. Böylece yazın balkol keyfini, kışın da geniş manzaranın tadına doyasıya varabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.