Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Kauçuk zemin kaplama

22 Aralık 2011 3.323 kez okundu Yorum yapılmamış

Ticari mekanlarda zemin döşemelerinin seçimi her zaman büyük bir sıkıntı kaynağıdır. İnsan trafiğinin yoğun biçimde yaşandığı kamuya açık alanlarda çok çabuk yıpranarak sürekli yenileme maliyeti çıkartan zemin sorunu, kauçuk zemin kaplamaları sayesinde çözüm buluyor. Sentetik ve doğal maddelerin karışımından üretilen kauçuk kaplamalar, yoğun kullanım için kullanılacak ideal döşemelerden biridir.  Doğal esnek yapısı ile yıpranmaya karşı dayanıklıdır ve yeni geliştirilen üretim teknikleri ile birçok avantaj sağlamaktadır.

Kauçuk zemin kaplamaları için geniş renk seçeneğine sahiptir demenin de ötesinde, “sınırsız renk alternatifi vardır” demek çok daha doğru olacaktır. Uygulanacak mekanın rengine göre istenilen her renkte üretilebildiği gibi arzu edilen malzemenin birebir kopyası şeklinde de yapılabilmektir. Üretim sürecinde kullanılan kimyasal maddeler ve kauçuğun doğal yapısı ile çok hijyenik olan kauçuk kaplamalar, tamamen anti bakteriyel özelliklidir. Bu ek olarak temizlik için kullanılan kimyasallar nedeni ile aşınmaya ya da yapısında hiçbir bozulma olmadığından, her gün temizlenen ticari mekanlar için idealdir. Ayrıca neredeyse hiç gözeneği olmayan yapısı sayesinde üzerinde leke oluşumuna izin vermeyerek, kolay temizleme imkanı da sağlamaktadır. Gün içerisinde çok fazla insanın kullandığı mekanlarda hem temizlik kolaylığı hem de estetik görünüm yönünden yaygın olarak tercih edilmektedir.

Doğal olarak esnek bir yapıya sahip olan kauçuk kaplamalar, yırtılmalara karşı oldukça dirençlidir ve kolay kolay yıpranmazlar. Zemin kaplamalarında bir bölümde oluşan küçük bir yırtık bile aman içerisinde genişleyerek tüm zeminin yapısı bozduğundan, kauçuk kaplamalar bu konuda çok avantajlıdır. Ayrıca sigara içilen ortamların en büyük sorunu olan sigara yanıkları konusunda da çözüm sunmaktadır. Yanmaya karşı son derece dayanıklı olan kauçuk kaplama malzemeleri; birçok kauçuk zemin kaplaması üreticisi tarafından Avrupa Standartları testlerine sokularak, yanıklara karşı dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır. Kauçuk zeminler kuruyken olduğu gibi ıslak haldeyken de kaymaz yapıları sayesinde, yoğun insan trafiğinin yaşandığı mekanlar için son derece güvenlidir.

Kauçuk zeminler döşendiği anda aldığı şekli koruyarak, zaman içerisinde herhangi bir esneme ya da yapı bozukluğu göstermez. Ayrıca ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılıdır ve ekstradan yalıtım malzemesi kullanılmasını gerektirmez. Özellikle kalabalık mekanlarda birçok insanın rahatsız olduğu ayakkabı seslerini yumuşatarak, gürültü kirliliğinin azalmasını da sağlamaktadır. Ayrıca kauçuğun ayak tabanı şeklini alma özelliği olduğundan, birçok insan üzerinde dinlendirici ve sakinleştirici bir etkisi vardır. Her insanın üzerine bastığında rahat etmesini sağladığından, ticari işletmelerde kullanılması son derece mantıklıdır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.