Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kayar kapılar ile akıllı mekanlar

13 Haziran 2012 3.343 kez okundu Yorum yapılmamış

Geniş mekanların ortak sorunu olan ölü alanların değerlendirilmesi, kayar kapı sistemlerinin akıllı çözümleri ile sorun olmaktan çıkıyor. Tıpkı duvar örülmüşçesine mekanı farklı bölümlere ayıran kayar kapılar, duvarların aksine arzu edildiğinde açılarak mekanın tekrar eski görüntüsüne kavuşmasını sağlıyor. Evler için büyük bir pratiklik sunan kayar kapılar ayrıca ofisler için de oldukça akıllı çözümler sunuyor. Kapak ya da kapı şeklinde kullanılabilen bu sistemler sayesinde zahmetsizce mekanı ikiye veya daha çok bölüme ayırabilir, ses yalıtımı sayesinde arada tıpkı duvar varmış gibi rahat edebilirsiniz.

Tek bir mekanın estetik olduğu kadar pratik bir şekilde de bölümlere ayrılmasını sağlayan kayar kapı sistemleri, neredeyse sınırsız renk ve desen seçeneği ile sunuluyor. Geniş mekanlarda atmosferin bozulmamasını sağlarken aynı zamanda mekan konseptine de büyük katkıda bulunan kayar kapılar, özellikle Uzak Doğu’nun mistik dekorasyonları ile tam uyum sergiliyor. Zengin bir ürün çeşitliliğine sahip olduğu için her konsepte başarılı bir biçimde entegre edilebilen kayar kapılar, iş yerlerinde mahremiyet isteyenler için de ideal çözüm olarak ön plana çıkıyor.

Kişiye özel mekan tasarımı yapmanın her geçen gün zorlaştığı ofis dekorasyonunda farklı ve estetik modelleri akıllı çözümler ile buluşturan kayar kapı sistemleri, birçok personelinde tek mekan çalıştığı ofislerde de pratik bir biçimde uygulanabiliyor. İş yerinde kendine ait odası olmayanların bu sistemleri pratik bir şekilde monte ettirmesi, dilediğinde diğer çalışanlarla iç içe dilediğinde de kendi özel ofisinde rahat bir biçimde çalışabilmesini sağlayacaktır. Mekanlarda merdiven altı veya eğimli çatı katı gibi ölü alanların kullanıma yeniden kazandırılmasını da sağlayan kayar kapı sistemleri, son derece şık modellerle dekoratif anlamda farklı konseptler oluşmasına da katkı sağlıyor.

Kayar kapıların mekanın işlevsel kullanımına sağladığı yararlardan bir diğeri de, bu sistemlerin istenilen uzunlukla yaptırılabilir olmasıdır. Standart tavan yüksekliğine sahip olan kayar kapılar müşterinin tercihi doğrultusunda sınırsız genişliğe sahip olarak üretilebildiğinden, her büyüklükte mekanın bölümlere ayrılması mümkün hale geliyor. Mekanın pozitif bir enerjiye sahip olmasını da sağlayan kayar kapı sistemleri ayrıca doğal ışık miktarı yetersiz olan mekanların da daha samimi ve sıcak bir atmosfere sahip olmasına yardımcı oluyor.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.