Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Kaydırmaz bantlar

7 Mart 2012 4.278 kez okundu Yorum yapılmamış

Çoğumuz için kaydırmaz bantlar dekorasyon öğeleri arasında görülmeyen ve üzerinde fazla durulmayan bir üründür. Bazen evinizin tasarımında yalnızca görsel estetik ve konforu değil, kendi sağlığınızı da düşünmeniz gerekir. Dekorasyon sektöründe sıkça kullanılan “kullanışlı” sözü, konfor anlamının haricinde genel anlamda düşünülmelidir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan verilere göre; dünya genelinde ev kazaları listesinin en üst sıralarında yer alan kayıp düşmeye bağlı ölümler, pek de önemsenmeyen ve kolay uygulanan bu kaydırmaz bantlar sayesinde büyük oranda engellenebilir.

Evlerde banyolar gibi ıslak zeminlerde mutlaka kullanılması gereken kaydırmaz bantlar, kayıp düşmeye bağlı olarak gelişen yaralanmalar ve daha ciddi sağlık sorunlarına karşı ideal bir önlem alınmasını sağlar. Kendiliğinden yapışkanlı olduğu için herhangi bir ustalık gerektirmeden her insan tarafından basit bir şekilde uygulanabilen kaydırmaz bantların, uygulaması basit olsa da sağladığı fayda çok büyüktür.

Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan ve piyasada yapışkan bant olarak da bilinen kaydırmaz bantlar, su ve neme karşı uzun süre yıpranmadan dayanabilir. Zemin kaplaması olarak kullanılan ve aşınmaya çok fazla maruz kalmasına rağmen sağlam yapısıyla ilk günkü kullanımından herhangi bir şey kaybetmeyen bu bantlar, ıslak zeminlerde kayarak düşme ihtimalini asgariye indirecektir. Banyolarda herhangi bir tadilat işinin getirdiği zorluklar ve kirliliğe neden olmadan çok hızlı bir şekilde uygulanan kaydırmaz bantlar, birkaç dakika içerisinde zeminin kaplanmasını ve işin bitmesini sağlayacaktır.

Kaydırmaz bantların sağladığı güvenlik performansının kalıcı olması için herhangi bir bakım da uygulamanız gerekmemesi, bu ürünleri yoğun kullanılan kamuya açık alanlar için de ideal tercih konumuna yerleştirmektedir. Spor merkezleri, sauna ve hamamlar, yüzme havuzları gibi birçok toplu kullanıma açık olan yerde kullanılması büyük bir kolaylık sağlayan bu bantlar, güvenlik açısından da işletme sahiplerinin alması gereken bir önemdir. Kaygan zemine sahip olan ve yoğun kullanılan kapalı mekanlarda da yaygın bir şekilde kullanılan kaydırmaz bantlar, müşteriler için alınacak en yararlı ve ucuz maliyetli önlemlerden biridir.

Farklı renklerde üretilebildiği için her dekorasyona kolayca uyum sağlayabilen kaydırmaz bantlar, ayrıca renkli kaplama istemeyenler için transparan olarak da üretilmektedir. Ucuz olduğu kadar dayanıklı ve herhangi bir temizlik gerektirmeyen kaydırmaz bantlar, ev ve ofis kazalarına karşı alınması gereken bir önemdir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.