Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kendini katlayan yatak

13 Haziran 2012 2.335 kez okundu Yorum yapılmamış

Bugünlerde kendinden söz ettiren ve videoları internet sayfalarında dikkat çeken ve merak edilip izlenen bir yatak modeli bulunuyor. Teknolojinin getirdiği büyük kolaylıklardan bir tanesi de denilebilir. Öyle bir yatak ki kendi kendini toplayabiliyor, açabiliyor. Nasıl mı? Sadece bir otomatik olarak topla tuşuna basılan bir kumanda ile yapılıyor.

İspanyol mobilya üreticisi OHEA firmasının çıkarmış olduğu yatak zamanını rasyonel kullanmak isteyen kişilerin işine çok yarayacağa benziyor. Yataktan kalktıktan sonra yatak kumandasının otomatik olarak topla butonuna basıldıktan sonra 50 saniye içerisinde yatak kendisini topluyor.

Katlanır yatak mekanizması, alt tabaka, üst tabaka ve yastık ana parçalarından oluşuyor. Mekanik bir şekilde hareketle yorgan, yastık ve yatak örtüsü düzleştiriliyor. Kendi kendini katlayan yatak mekanizması yatağın her iki yanında bulunan yatak kapakları, mekanik kol ve iki rulo arasına yerleştirilen kord ile çalışıyor. Yastık panelleri üzerinde bulunan yastıklar kordlar tarafından düzenleniyor.

50 saniyede toplanan yatak mekanik bir kol ile yatak örtüsünü eski hale getiriyor ve diğer mekanik kol ise yastıkları düzenliyor. Manuel ve otomatik olarak kumanda edilen yatak manuel tuşunda istendiği zaman toplama komutu verilir ve yatak toplanır, otomatik komutta ise yataktan kalkıldıktan sonra birkaç saniye içerisinde otomatik olarak toplanmaktadır.

Yatak yapmak, yatak toplamak gücü olmayan, yaşlıları veya yatak toplamaya beden sağlığı el vermeyen kişiler için oldukça faydalı bir buluştur. Yatak yapmayı yorucu bir iş olarak değerlendirenler için de iyi bir buluştur.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.