Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kır düğünü dekorasyonu

4 Temmuz 2012 5.085 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan kır düğünleri farklı atmosferi ile düğünün damat ve gelin kadar davetliler için de unutulmaz olmasını sağlıyor. Bahçe ve açık alana sahip olan restoranların da düğün için kullanılabilmesi, davetlilerin çok daha profesyonel bir şekilde ağırlanabilmesini sağlıyor. Farklı bütçelere göre oldukça geniş alternatifler sunan kır düğünleri, sade ancak etkili dekorasyonlar sayesinde uygun fiyatlı çözümler de sunabilir. Kır düğününün yapılacağı ortamdaki bitkilerin tamamı, aslında dekoratif açıdan birer aksesuar görevi üstlenmektedir. Ağaç ve çiçekleri ilgi odağına yerleştirerek ortamın daha şık ve etkileyici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kır düğünü yapılacak alanda eğer ağaçlar varsa muhakkak bu ağaçları çeşitli aksesuarlar kullanarak birer dekorasyon öğesi haline dönüştürmelisiniz. Kır düğünlerinin konsept rengi olan beyaz tonlarında kurdeleler bu iş için hem çok etkili hem de oldukça ucuz bir çözüm olacaktır. Orta boylu ağaçların gövdesinden başlayarak dallara doğru sarmal bir şekilde ilerleyen beyaz renk bir kurdele dahi atmosferin olumlu yönde değişmesini sağlayacaktır. Ayrıca ağaç dallarına küçük ve renkli kağıt süsler ekleyerek de mekanın daha şık bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kır düğünlerinde çevrenin doğru şekilde dekore edilmesi kadar önemli olan bir diğer konu da davetli masalarının ortama uygun ve davetli ihtiyaçlarını karşılar şekilde hazırlanmasıdır. Son yıllarda birçok kır düğünün de kullanıldığı için artık bir konsept haline gelen beyaz masa örtüleri ile siz de son derece şık bir etki yaratabilirsiniz. Davetliler için küçük ve yuvarlak masalar kullanacaksanız rüzgarın sert esebileceğini unutmayın ve mümkün olduğunda metal ayaklı masaları tercih edin. Davetli masalarının metal aksamlı olması rüzgarın sert esmesi durumunda dahi masanın sabit kalmasını sağlayacaktır. Kuşkusuz söz konusu rüzgar olduğunda masa örtülerini de düşünmeniz gerekir ki, örtü tutacakları kullanarak bu sorunu çok basit bir şekilde çözebilirsiniz.

Çoğu kır düğünün sahibi havanın ani değişimi ve bazen de birden bire bastıran yaz yağmurları nedeniyle zor anlar yaşar. Düğünden birkaç gün önce hava raporunu incelemek herkesin sırılsıklam olmasını önleyecektir. Düğün günü meteoroloji şayet yağmur yağabileceğini söylüyorsa, belirli bir bölümde üstü kapalı düğün çadırları kurmanız hayat kurtaran bir hazırlık olacaktır. Böylece düğünün tam ortasında yağmur bastırsa bile kısa süre içinde düğün çadırının korumasına geçilebilir ve düğünün tadı “kuru” olarak çıkarabilirsiniz. Son olarak eğer kır düğünü mekanına ulaşmak için özel araç gerekiyorsa, arabası olmayan misafirlerinizi düğün sonrası evlerine bırakmak için bir servis ayarlamayı da unutmayın.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.