Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe, Perde

Kış bahçesi perdesi

5 Mart 2012 3.795 kez okundu Yorum yapılmamış

Kış bahçeleri, evlerin bahçe bölümlerinde belirli bir alan camekan ile kapatılarak oluşturuluyor ve kış bahçesinde yeterli nemi ve ısıyı dengeleyerek ılıman iklim bitkileri büyütülüyor. Dışarıda kar yağarken içeride çiçekler açıyor. Kış bahçeleri içerisinde barındırdıkları rengarenk çiçekler kadar estetik ve modern görünümleriyle de dikkat çekiyor.  Son yıllarda yaygınlaşan kış bahçeleri evler gibi özenle tasarlanıyor  ve ısı ve ışık durumu perdelerle kontrol altına alınıyor.

Camekandan oluşan kış bahçelerinin tavan kısmı aşırı güneş aldığı zaman rahatsız edici parlaklık oluşmaktadır. Kış bahçesinin içerisinde de aşırı ısınma da görülebilmektedir. Aşırı ısınma ise bahçe bitkilerini olumsuz etkilemektedir.  Bu nedenle kış bahçesi tavanlarında perde sistemi kullanılıyor. Kış bahçesi perdeleri profesyonel kişiler tarafından yapıldığında estetik ve zarif görünümler ortaya çıkmaktadır.

Kış bahçesi perdesi olarak genellikle hasır, ahşap stor, bambu, plise veya güneş kırıcı (sunscreen) perde kullanılıyor. Perdeye uygun perde sistemi ise perde firmaları tarafından keşif yapılarak karar veriliyor. Kış bahçesinin zeminin uygunluğuna, görüntü estetiğine göre seçiliyor. Kış bahçesi perde sistemleri motorlu sistemle veya el ile çalışabilen sistemlerden oluşuyor. Uzaktan kumandalı sistemler de bulunuyor. Kış bahçesi alanları üçgen olduğunda motorlu ve manuel sistem düzgün çalışmayabilmekte, sorunlar olabilmektedir. Böyle durumda sabit kış bahçesi perdesi kullanılıyor.

Kış perdesi takıldığında bitkiler daha uygun ortamda büyürken bahçede fazla ışığın olmadığı özel bir hava oluşuyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.