Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe

Kış bahçesi yapalım

27 Eylül 2011 5.241 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz mevsiminin yerini sonbahara terk ettiği şu günlerde yaz mevsimini, güneşi, sıcağı, doğayı sevenlerin, içini bir burukluk kaplar ve şimdiden yaz mevsimini özlerler. Nedeni ise sonbaharın peşi sıra kış mevsiminin gelmesidir. Bu duyguları yaşayanlar için bir önerim olacak. Biraz olsun bu hüznü dağıtacak insanın içine sıcaklık dolduracak bir kış bahçesi oluşturmaktır. Bu sayede bahçede vakit geçirirken kış mevsiminin nasıl geçtiği anlaşılmadan yaz mevsimi çabucak gelir.

Kış bahçesi dekoratif olarak da güzel bir görünüm sunar. Bu güzel dekoratif bahçeye sahip olmak için mutlaka evin bir bahçesi olması da gerekmez. Evde bulunan bir balkon da çok güzel bir kış bahçesine dönüştürülebilir. Fazla pahalı olmayacak bir şekilde camlarla bahçe yapılacak bölüm oluşturulur.

Önemli nokta ışığın doğru yerden alınmasıdır. Işık doğru yerden alınır , nem miktarı ayarlanır ve yeterli ısıya sahip olursa bu bahçe görkemli bir şölen yerine dönüşür. Kış bahçesine ılıman iklim seven bitkiler ekilir. Özellikle çiçek açan bitkiler ekilirse, kış mevsiminin ortasında rengarenk açmış çiçekler insanı neşelendirir. Dekoratif saksılar, dekoratif duvar süsleri, otantik aydınlatma gereçleri ve yaratılan ortamla bütünlüğü sağlayacak masa sandalye ve sehpalar bahçenizde vakit geçirmeyi daha keyifli hale getirir. Kış bahçeniz sadece kışın değil her mevsim kullanılır hale gelir.

Kış bahçenizin bir köşesine bir semaver yerleştirmeyi unutmayınız. Sıcak çayınızı yudumlarken açan ve açacak çiçekleri seyretmenin keyfini yaşayın. Kim bilir belki begonvil de yetiştirirsiniz kış bahçesinde.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.