Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe

Kış balkonu

13 Aralık 2011 4.682 kez okundu Yorum yapılmamış

Kış aylarının gelmesi ile insanlar kapalı mekanlarda daha fazla vakit geçirdiklerinden, balkonlarını tamamen unuturlar. Kapalı bir alanda uzun süre vakit geçirmenin verdiği sıkıntı ve halsizliği yenmek için, balkonda geçireceğiniz birkaç dakika bile kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Soğuk havanın cildinize çarparak sizi kendinize getirmesi, güne daha yüksek bir enerji ile devam etmenizi sağlayabilir. Aylar boyunca unutulan balkonları şık bir dekorasyon ile vakit geçirmekten keyif alınan mekanlara dönüştürebilirsiniz. Temiz havanın insanda her zaman olumlu etkiler bırakacağını unutmayın.

Balkon cephesine göre uygun malzemeden yapılan eşyalar kullanmalısınız. Yağmur ya da kar yağışından etkilenmeyen bir balkonunuz varsa, zeminde kullanacağınız bir kilim balkonunuzun havasını anında değiştirecektir. Sıcak renklere sahip bir kilim balkonunuza sıcak bir hava katarken, yerden gelen soğuğun kesilmesini de sağlayacaktır. Böylece kışın ayakları çok fazla üşüyen insanlar dahi, balkonunuzda rahat bir şekilde vakit geçirecektir. Balkon cepheniz yağış alıyorsa; yağmur ve kar suyuna dayanabilecek yapıda bir ürün seçmeniz de fayda var. Böylece kış aylarının sert hava koşullarına dayanabilen ve balkon dekorasyonuna katkıda bulunabilen bir ürün almış olursunuz.

Balkon dekorasyonunun en önemli bileşenlerinden biri olan bitkileri de unutmayın. Balkonun da evinize dahil olan bir yaşam alanı olduğunu düşünürsek, canlılığı sembolize eden bitkiler pozitif enerjinizin artmasına neden olacaktır. Bu aşamada kışın düşen sıcaklıkta yaşabilen uygun bitkiler seçmeye özen gösterin. Kış bitkileri fazla bir bakım istemedikleri halde hem doğru kullanılan saksıları hem de görüş alanınızı renklendirme sayesinde balkon dekorasyonunun en önemli araçlarından biridir. Balkonunuza ekeceğiniz siklamen, açelya ve menekşe gibi bitkiler hem fazla ilgi göstermenize gerek olmadan yaşamlarını sürdürebilirler hem de bahar aylarında açan çiçekleri ile size hoş bir sürpriz yapabilirler. Baharın gelişini balkonunuzda kendi yetiştirdiğiniz çiçeklerin hoş kokusu eşliğinde kutlamak, emin olun size tarihi mümkün olmayan bir mutluluk verecektir.

Balkonunuzu dekore ederken aynı iç mekanda olduğu gibi konforunuzu da göz önüne almalısınız. Kullandığınız mobilyaların sizi rahat ettirerek, balkonda geçirdiğiniz süre içerisinde dinlenebilmenizi sağlaması gerekir. Konforlu ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş balkon mobilyaları, uzun yıllar boyunca sizinle birlikte olacaktır. Pratik kullanımı olan, yeri geldiğinde kolay bir biçimde katlanıp çok az yer kaplayan sandalyeler balkonunuzda kullanabileceğiniz en ideal mobilyalardır. Ayrıca balkonunuza küçük ama konforlu yastıklar koyarak da dış mekan rahatlığını sağlamanız mümkündür. Sizin ve misafirlerinizin yaslanacağı bu küçük yastıklar, günün stresinden uzaklaşmak için içilen bir fincan kahvenin tadını ve hatırını arttıracaktır. Balkonunuz da her zaman kullanışlı bir battaniye bulundurmanız, kışın soğuğundan korunmak için oldukça kullanışlı bir dekoratif unsur olacaktır. Pastel renklere sahip bir polar battaniye yumuşak dokusu ile size rahatlama hissi verirken, vücudunuzu esen rüzgardan da koruyacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.