Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Duvar

Kişiye özel DNA tablolar

28 Nisan 2012 5.798 kez okundu 1 yorum var

Bilimin inanılmaz ilerleyişi ile birlikte insanların DNA dizilimi üzerine yapılan araştırmalardan esinlenen dekorayon tasarımcıları, her insanın yalnızca kendisinde bulunan bir sanat eserine sahip olması fikriyle sıra dışı bir aksesuar modeliyle karşımızda. Özellikle ABD’de geçen yıldan itibaren yükselen bir trend haline gelen DNA tablolar, her insanın kendi DNA dizilim yapısının dijital bir resme dönüştürülmesiyle elde ediliyor. Duvarınıza size ya da sevdiğiniz bir insana ait olan DNA diziliminin dijital betimlemesini asabilir, böylece dünya üzerinde yalnızca sizde olan benzersiz bir sanat eseri ile evinizde farklı bir şıklık yaratabilirsiniz.

Bu tür tablolar ile kendi DNA modelini bir tabloya dönüştürmek isteyenlere hizmet veren DNA tasarım stüdyoları, kişisel bilgilerin gizli kalacağını önceden garanti ederek işe başlıyor. DNA tasarım stüdyolarına başvuru yapmanızla birlikte başlayan süreç, kişisel bilgilerinizin kayıt edilmesiyle devam ediyor. DNA tasarım stüdyosu tarafından özel olarak hazırlanan “Swap Kit”, DNA örneğinizin alınması için doğrudan adresinize gönderiliyor. Yani herhangi bir yere giderek kapsamlı biyolojik işlemlerden geçmenize de gerek yok.

Evinizin konforundan vazgeçmeden ve herhangi bir sıkıntıya girmeden direk kapınıza gelen Swap Kit ile çok pratik bir şekilde DNA örneği verebilirsiniz. Bu kiti kullanmadan önce içerisindeki talimatları dikkatlice okumanız ve sizden istenenleri harfiyen yerine getirmeniz DNA örneğinizin doğru şekilde alınabilmesi için büyük önem taşıyor. Kendinizden DNA örneği aldıktan sonra kiti talimatlarda belirtilen şekilde ambalajlayarak DNA tasarım stüdyosuna göndermeniz yeterli. Bu aşamada müşterinin tercihine göre telefon ya da e-posta yolu ile tasarım stüdyosu, DNA örneğinin alındığına dair bir onay mesajı gönderiyor.

Bir takım prosedür işlemlerinin tamamlanmasının ardından tasarım stüdyosu oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip olan DNA modeli resmi üzerinde çalışmaya başlayarak. Modellemenin yapılması ve DNA diziliminin incelenmesi gibi farklı süreçlerin dahil olduğu bu aşama, dijital resmin tamamlanmasının ardından DNA örneğinizin “imha edilmesi” ile sona erecek. Tüm DNA tasarım stüdyoları müşteleri ile imzaladığı anlaşmalarda DNA örneklerinin imha edileceğini taahhüt etmektedir. Yüksek çözünürlüğe sahip kendinize ait DNA modeli resminiz tamamlandıktan sonra doğrudan adresinize gönderiliyor. Böylece siz de, dünyada yalnızca size ait olan ve aynı zamanda sizi sembolize eden bir DNA tablosuna sahip olacaksınız.

Okur Yorumları »

  • melih dedi ki:

    fiyatları nedir acaba? bilgi verirmisiniz

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.