Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kişiye özel halı dokuma

24 Mart 2012 3.188 kez okundu Yorum yapılmamış

Son yıllarda hayatın her alanında kişiye özel ürünler üretilmeye başladı. Kişisel giysiler, kişiye özel gıdalar, kişiye özel seyahatler gibi çeşitlilik gösterirken ev dekorasyon ürünleri de kişiye özel tasarımlar yer almaya başladı. Ev dekorasyon ürünlerinde klasik, fabrikasyon dekorasyon objeleri yavaş yavaş dekorasyondan çıkarılmaya başlandı bile.

Halılar bulunduğu ortamın havasını değiştirebildiği için yoğun ilgi görmektedir. Kişiye ve ortama özel halı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de trend haline gelmektedir.  Özel siparişe göre halı yapan firmalar bulunmakta ve halı rengi, boyutu, deseni evini dekore edecek müşteri tarafından verilmekte ve halı firmasında yapılmaktadır. Firmalar her ortam için farklı halılar üretiyor. Çocuk odası halısı, bebek odası halısı, otel, salon halısı ürettiği gibi merdiven halısı ve  asansör halısı da üretiyor. Kişiye özel halılar müşterinin isteğine göre duvardan duvara veya parça şeklinde üretiliyor. İstenilen ölçüde üretilen halı modelleri arasında shaggy halı, yün halı, sisal halı ve karo halı modelleri bulunuyor.

Çocuk odaları için desenli halı isteniyorsa halı firmalarının tasarımcılarına istenilen resim, desen çizdirilebiliyor ve beğendiğiniz takdirde halılar üretiliyor.  Üretilen yün halılarda kullanılan malzemeler halı için en uygun olan yünden yapılıyor ve halı yumaşıklığını hissetmenizi sağlıyor.  Evlerin her bölümünde kullanılabilecek özel olarak tasarlanan desenlerden oluşan parça halılar da şık ve zarif bir görünüm sergiliyor. Koridorlar için farklı ebatlarda ve desenli veya düz halı modelleri de yine kişiye özel olarak tasarlanıyor.

Doğal bitki liflerinden üretilen sisal halılar lateks taban üzerine yapılıyor ve anti-statik, anti-bakteriyel, ses emici, aleve dayanıklı ve elastik yapıda oluyor.  Çok şık ve gösterişli swarovsky taşlarıyla süslü halılar da tasarlanıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.