Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Kitaplık düzeni nasıl olmalıdır?

7 Ağustos 2009 5.812 kez okundu 1 yorum var

Dağınık, düzensiz, bakımsız bir kitaplıktan hiç kitap okumak ister misiniz hiç? Kitaplığınız düzenli ve derli toplu olursa misafirlerinizin de ilgisini çekebilir ve insana okuma azmi kazandırabilir. Ayni zamanda kitaplık, o ev sahibinin bilgili, kültürlü ve okumaya meraklı olduğunun da göstergesidir. Şimdi kitaplıklarımızı, nasıl düzenleyebiliriz bir bakalım.

Kitapları sıralarken aşağıdan yukarıya doğru başlayın. En alt rafa ağır ve uzun olan kitaplarınızı koyun. Üstüne de kâğıt, kumanda, DVD kutusu gibi şeyler koyabilirsiniz. Orta rafa, en çok sevdiğiniz kitapları, sevdiğiniz yazarların kitaplarını, seyahat rehberlerini ve dergi gibi okumayı sevdiğiniz şeyleri koyabilirsiniz. Bu rafa genellikle koleksiyonunuzda bulunması gereken kitapları koyunuz. Kitapları dik tutmak için de vazo gibi ağır nesneleri kullanabilirsiniz. Kitaplarınız dik durması daha düzenli ve güzel olur. Yan bir biçimde durduğu zaman hem aradığınızı bulamazsınız hem de çok dağınık olur. Bir sonraki rafa ise süslük gibi, vazo gibi, heykel ve mumluk gibi küçük aksesuarlarınızı dizebilirsiniz. En üst rafa ise, görünümü dengeleyen, küçük ve ince kitapları dizebilirsiniz.

Okur Yorumları »

  • Aydoğdu dedi ki:

    Vala yaradı gibi gibi

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.