Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Kitaplıkların güçlü dünyası

24 Ocak 2014 1.798 kez okundu Yorum yapılmamış

Kitaplarının tozlanmasından ve yıpranmasından üzülenler var. Onları kendi uzuvlarından bir uzuv olarak gören kitap kurtları, onlara gelen zararı kendilerine gelmiş sayıyorlar. Hatta bu tip insanların kitaplarını arkadaşlarının da okuması için vermesi çok endişeli ve kaygılı bir süreç oluyor. Genelde kendileri vermezler. Arkadaşlarına gururla kitaplarını gösterirken muhtemel olarak arkadaşı şunu ver kitaplıkde okuyayım, sana sonra getiririm demiştir. Burada kendileri için cevaplanması gereken zor bir teklif süreci başlar. Ama sonunda vermek zorunda kalabilirler. Ama bazı uyarıları yaparak tabi. Bu kimselerin kitaplarını tozlanmış raflarda göremezsiniz. Böyle insanları tanıyorum. Kitap köşelerinde şaheser taşıyorlarmış gibi süslü ve özenli bir dizayn hakim.

Burada bu tip kişilere ve kitaplığını yenilemek değiştirmek isteyenlere bazı güzel uyarılarım var. Kitaplarının daha iyi bir şekilde sergilenmesini isteyen ve korunmasını dileyen kişilerin alacakları kitaplık profilinden bahsedeceğim. Öncelikle duvardan duvara veya daha dekoratif bir model aklınızda vardır belki. Ama ben daha çok münderaçatına dair birkaç uyarıda bulunacağım. Yeni teknolojiyle beraber kitapların daha iyi korunması ve saklanması mümkün. Yıpranmadan, sayfaları solmadan. Anti bakteriyel niteliğe sahip kitaplıklarla bunları sağlayabilirsiniz. Ne koku, ne nem ne de tozdan yana bir şikayetiniz olur.

Bunun yanında kitaplığın sunta veya suntalam olmaması gerektiğini söylemeliyim. İhtiyacınızı karşılayacak fonksiyonel bir kitaplık sizlerin işine yarayacak. Klasik, modern, rustik, lüks veya daha farklı modellerde kitaplıkları zevkinize göre seçin. Ancak ana maddesine dikkat edin. Teak, gürgen, meşe, ceviz gibi ağaçlardan imal edilen mobilyaların kalitesinden söz etmiştik. Bu tarz bir mobilyayı almanız hem uzun ömürlü olmasına hem de yüzde yüz organik ve sağlıklı olmasını sağlayacak. Ama MDF lam sistemli olan kitaplıkları da tercih edebilirsiniz. Bu tarzlarında iyi ve kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.