Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Mobilya

Kıyafet dolabı nasıl düzenlenir?

30 Kasım 2011 7.090 kez okundu Yorum yapılmamış

Özellikle kadınların sıkça yaşadığı kıyafet dolabı düzeni problemi, yaşam alanınızın düzenini ve görünümü olumsuz etkileyen bir durumdur. Kıyafetlerinizin bir düzenli bir şekilde durması sadece estetik yönden değil, pratik ve hızlı kullanım açısından da oldukça büyük avantaj sağlar. Düzenli bir dolabın içerisindeki bütün kıyafetler dışarıdan bakıldığında görülebildiğinden, seçim yapmak da kolaylaşır.

Kıyafet dolabınızı düzenlemek için öncelikle yapmanız gereken; içerisindeki bütün kıyafetlerinizi tamamen dışarı çıkartmaktır. Tüm raf, askı ve çekmeceleri boşalttıktan sonra kıyafetlerinizi bir yerde toplayın. Bu aşamada yapmanız gereken; kıyafetlerinizi kendi aralarında gruplara bölerek, toplamda kaç grup eşyanız olduğunu belirleyin. Böylece dolabınızda kaç bölüm oluşturmanız gerektiğini hesaplamış olursunuz. Örneğin; özelliklerine göre ayırdığınız 6 grup kıyafetiniz varsa, dolabınızın düzenli bir şekilde görünmesi için 6 adet bölüme ihtiyacınız var demektir.

Eşyalarınızı gruplandırırken; sadece genel görünümlerine göre değil, boyut ve işlevlerine de dikkat etmeniz gerekir. Aynı gruba koyduğunuz eşyalar farklı boyutlarda olursa, dolabınızın aynı bölümüne uygun biçimde yerleşmeyebilir. Eğer dolabınızda çanta, kemer, ayakkabı, şapka ve eldiven gibi sıkça kullanmadığınız eşyalarınız varsa, bunları dolabınızın yapısına göre alt ya da üst bölümlere koyun. Böylece her gün kullandığınız ceket, etek, elbise gibi kıyafetlerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.

Dolabınızı tekrar yerleştirmeye başlarken alt ve üst kısımlardan başlamak yerine, ilk olarak askıdan başlayın. Dolabın askı bölümü ilk olarak yerleştirerek; kıyafetlerinizin uzunluğunu ve kapladığı alanı görerek, bu düzene uygun bir yerleşim planı takip edebilirsiniz. Böylece kıyafetlerinizle temas eden başka eşyalar olmadığından dolabınız hem daha şık görünür hem de kıyafetleriniz bozulmadan durur. Eğer dolabınız sahip olduğunuz eşyaların hepsini alacak büyüklükte değilse, sığdırmak için zorlamayın. Çanta, şapka ve kemer gibi eşyalarınızı bir başka yere ayırın. Bu tür büyük bir eşyanın kapladığı alana, daha küçük olan birçok eşya sığdırabileceğinizi unutmayın.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.