Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Klasik banyo düzenine hayır!

19 Eylül 2014 2.816 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyolar evlerin en ihmal edilen yerlerinden birisi sanırım. Nende bu banyoların daha iyi bir şekilde dizayn edilmesine önem verilmez anlamıyorum.  Halbuki sağlıklı ve hijyenik bir mekan olması konusunda çok öte bir dekorasyonun söz konusu olması gereken banyolarda, sade bir tasarımla yetinilmiş olması ve klasik banyo anlayışından bir adım ileriye gidilmemiş olması, yaşanılabilir bir mekan yaratma konusuna ters düşüyor. Bu nedenle her eksin banyolarına çok ufak dokunuşlarla veya baştan sona tadilat çalışmalarıyla yeni bir düzen vermesi gerekir.mavi-banyo-dekorasyonlari_4

Ne yapalım peki?

Öncelikle fayans modellerinizden başlayabilirsiniz. Daha güzel dekoratif fayans modellerinden alabilir veya duvar kaplamları yaptırarak, daha egzotik bir banyonun oluşmasına doğru birinci adımı atabilirsiniz. Ya siyah beyaz tasarımları tercih edeceksiniz ya da daha renkli tasarımları tercih ederek, banyo mobilyaları alacaksınız. Ama benim tavsiyem bu konuda maviye odaklanmanız. Çünkü banyolarda mavi mobilya tasarımları moda. Mobilyalarınızı seçtikten sonra, lavabo ve musluk gibi aksesuarlara biraz özen göstermeniz gerekir. Çünkü bunlar lüks bir banyonun ortaya çıkması için önemli aksesuarlar bölümüne giriyor. Daha değişik şekle ve figüre sahip olan lavabolardan alabilirsiniz. Bu sizin tercihlerinize kalmış durumda.

Daha sonra banyonuz büyükse, ortaya güzel bir halının alınması gerekir. Bu halı modern ve lüks olmalı. bunun yanında desenleri geometrik veya taş figürlerinden oluşmalı. Küvete gelince daha iyi bir banyo deneyimi yaşamak için jakuzi kullanmanız gerektiğini belirtmeliyim. Bu sayede hidromasaj sistemine de sahip olabilirsiniz. Oldukça sağlıklı bir banyoya böylece sahip olabilirsiniz. Unutmayın banyolar size özeldir ve bu daha modern, estetik olmasını gerekli kılar.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.