Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Klasik koltuk modelleri

13 Mart 2012 4.835 kez okundu Yorum yapılmamış

Yeni sezon dekorasyon trendlerinde modern tasarımlar kadar klasik çizgileri sevenler de düşünülüyor ve klasik mobilyaların doğal görünümlü yapısı sezonun öne çıkan trendleri arasına girerek, sade bir dekorasyonla da son derece trend görünen bir mekana oluşturmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Bu yılın dekorasyon trendleri arasında oldukça popüler olan ahşap malzemeli mobilyalar ve antika eşyalar klasik çizgiler ile buluşunca ortaya oldukça şık görünen mekanlar çıkıyor.

Bu yılın kıyafet modasında da son derece yaygın kullanılan çiçek desenleri, klasik koltukların ahşap bölümlerinde kullanılan ince işçilik ile çok şık ve bir o kadar da trend bir görünüm sunuyor. Evinizde uzun süredir ailenin bir ferdi olarak bulunan ve nereden alındığı dahi hatırlanmayan eskimiş klasik koltuklarınız, bu yılın dekorasyon trendlerinde prestijin simgesi olan antikalar arasına girebilir. Klasik koltuk modelleri mekanlarda köşe bölümlerde tek parça olarak kullanıldığında, farklı bir ilgi odağı yaratılarak son derece etkili bir tasarım yapılmasına olanak tanıyor.

Bu yıl birçok tasarımcı doğal görünüme ve çevre dostu ürünlere büyük önem verdiğinden, klasik tarzdaki koltuk modelleri özellikle kenar bölümlerinde kullanılan ahşap malzeme ile yılın dekorasyon trendlerinin bir parçası haline geliyor. Bu yıl dekorasyon trendlerinde kesin çizgilerle belirli bir tarz belirlenmediğinden, dekorasyonunuzun yılın trendlerine uymasını biraz da siz sağlayacaksınız. Klasik tarzdaki koltuk modelleri ayrıca karşılıklı doğal ışık alan bölümlere yerleştirilerek, bir çeşit keyif alanı oluşturulmasını da sağlayabilir. Koltukların arasına konan eski ve doğal görünümlü bir ahşap sehpa, bu yıl birçok dekorasyon tasarımcısının kullandığı trend bir konsept oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

70’lerin birçok akımının dekorasyonda moda haline gelmesi ile uzun zamandır önemsenmeyen kasik koltuklar da, rahatlığın ve doğallığın bir simgesi olarak mekan dekorasyonlarında trendin adı oluyor. “Geçmişe Dönüş” konseptiyle oluşturulan yeni sezon dekorasyonlarda yaygın olarak kullanılan klasik çizgilere sahip koltukları, sizler de evinizde farklı kombinler ile kullanabilir ve böylece yılın trend tasarımlarından birine sahip olabilirsiniz. Örneğin resimde gördüğünüz gibi klasik koltuğunuzu yılın trendi olan çiçek motiflerinin olduğu bir kaplama ile son derece şık ve trend görünümlü bir dekorasyon aracına dönüştürmeniz mümkün.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.