Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Kleopatra (Josefin) koltuk

31 Ocak 2012 6.331 kez okundu Yorum yapılmamış

Geçtiğimizin yılın gözde koltuklarından olan Kleopatra koltuk bu yıl da ev dekorasyon mobilyaları arasında yer buluyor. Kleopatra koltuğun özelliklerini Kelopatra’nın kim olduğu bilinirse daha iyi anlaşılabiliyor.

Kleopatra  M.Ö 69-30 yıllarnda  Antik Mısır’da yaşamış bir kraliçedir. VII. Kleopatra denilir. İskenderiye’de doğan ve Yunan asıllı olan Kleopatra 18 yaşında tahta çıkmıştır. Mısır dinini benimseyen Kleopatra kardeşleri tarafından tahttan indirilip sürgüne yollanmıştır. Daha sonra Büyük Roma İmparatoru Sezar ile saraya dönmüştür. Kleopatra tekrar tahta oturmuştur.  Sezar’dan bir çocuğu olur. Kleopatra bir süre de Tarsus’ta yaşamıştır. Zeki bir kadın olduğu ve 9 dil bildiği söylenen Kleopatra’nın ilginç yaşam öyküsü vardır ve 39 yaşında zehir içerek öldüğü söylenir.

Mısır’ın son Kraliçesi Kleopatra’nın  koltukda yarı uzanmış resimleri yapılmış. Günümüzde Kleopatra’nın uzandığı koltuk, yeniden tasarlanarak Kleopatra (Josefin) koltuk olarak mobilya mağazalarında yerini almıştır. Zenginliği, gösterişi ve saltanatı simgeleyen taht gibi ışıltı renk ve kumaşlarla yapılan uzanma koltuğu klasik ve modern olarak dizayn edilmiştir. Klasik Kleopatra koltuk gümüş ve lame parlak renklerle ahşap kısmı yapılmış, oturma kısmı ise ipek, kadife, ipek kadife gibi kumaşlardan oluşmuştur. Gösterişli olan Kleopatra koltuk kapitone kumaş ile daha gösterişli hale getirilmiştir. Kleopatra koltuk modeli köşelidir. Uzun ve kısa kenar yaslanma yeri olarak tasarlanmış ve bu iki kenardan köşe oluşmuştur. Kleopatra koltuklar yatak odalarında ve oturma salonlarında dinlenme koltuğu olarak yerini almıştır.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.