Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Klima parfümleri ile sağlıklı mekanlar

24 Mayıs 2012 1.809 kez okundu Yorum yapılmamış

Günümüzde ev ve iş yerlerinde klima kullanımı bir lüks olmaktan çıkarak, her insanın temel ihtiyaçlarından biri haline dönüşmüş durumda. Birçok tasarımcı dekorasyon konseptleri oluştururken klimaları da düşünüyor ve mekan içerisinde klimanın takılacağı yerleri önceden tasarlıyor. Klimalar modern yaşam için bir vazgeçilmez haline dönüşse de, özellikle yaz sıcaklarından bunalarak klimaları sürekli çalıştırmak da birçok sağlık sorununa neden olabilir. Tam da burada devreye giren klima parfümleri, mekanın havasını “sağlıklı” bir şekilde değiştiriyor. Her ne kadar bu yeni çıkan ürünlerin adı parfüm olsa da, bu isim klimanın çalıştığı mekanın havasını tamamen değiştirmesinden kaynaklanıyor.

Klima parfümleri olarak bilinen üniteler son derece pratik bir biçimde klima içerisinde monte edilerek, mekanın bakterilerden tamamen arınmasını sağlıyor. Mekan havasının çok hoş bir kokuya sahip olması da sağlayan bu üniteler, tamamen anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu için yaz aylarında uzun saatler boyunca çalışan klimalar nedeniyle hasta olma ihtimalini de büyük oranda azaltıyor. Her insanın basit bir şekilde klima içerisine doğrudan yerleştirebileceği klima parfümleri, insan sağlığına herhangi bir zarar da vermiyor.

Yaz aylarında havanın çok sıcak olmasıyla birlikte iyice kuruyan sokaklardaki toz partikülleri çok kolay bir şekilde evlere girerek, bilhassa üst solunum yolları hastalığı olanların rahatsız olmasına neden olabilir. Ayrıca çoğu insanın kabusu olan alerjenlerin de sıcak nedeniyle kolaylıkla hava yolu ile taşınabilmesi, insanların yaz sıcaklarında klimaları çalıştırmayı bir kez daha düşünmesine neden olmaktadır. Klima parfümleri ile havada asılı kalan partikülleri düşünmenize de gerek kalmayacak ve ortamın havası son derece sağlıklı, yumuşak ve hoş kokulu bir hale gelecek. Ülkemizde yakın dönemde satışa sunulan klima parfümlerinin pratik kullanımı ve sağladığı birçok sağlık avantajı haricinde tam bir bütçe dostu olduğu da söylenebilir.

Zaman harcamanıza gerek kalmadan hızlı ve pratik bir biçimde bu küçük klima parfüm ünitelerini monte edebilir ve böylece hem çok hoş kokan hem de sağlıklı mekanların tadını serinlik hissiyle birlikte yaşayabilirsiniz. 10-15 lira gibi oldukça makul fiyatlardan başlayan çeşitleri bulunan klima parfümleri, bütçenizin zorlanmamasını da sağlayacaktır. Yaz sıcaklarında mikrop ve toz derdi çekmeden gönül rahatlığı ile klimanızı çalıştırmak ve serinliğin tadını çıkartmak istiyorsanız, klima parfümleri tam da size göre…

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.