Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Koltuk örtüleri

8 Ekim 2011 7.929 kez okundu 2 yorum var

Evlerimizde en çok kullandığımız mobilyaların başında koltuklar gelir. Oturma odasında, salonda, kimi zaman mutfakta ya da yatak odasında… Gazete okurken, televizyon seyrederken ve daha pek çok ev içi etkinliklerimizde koltuğu kullanırız. Küçük çocukların bulunduğu evlerde ise yaramazlıklardan ilk nasibini alan mobilya koltuklardır. Çizilip karalanan koltuklara bir de çay, kahve, yemek lekesi eklenirse temizlemekle başa çıkmak çok güç olacaktır. Haliyle de koltukların zaman içerisinde çökmesi, kumaşın deforme olması, kumaşta lekelerin meydana gelmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

Ev hanımlarının yaparken en zorlandığı temizliklerden birisi koltuk silmektir. Koltuk silmek hem yorucu hem de uzun zaman alan bir iştir ve temizliğin nihayetinde ve hanımları hep dayanılmaz kol ağrılarından muzdariptir. Bayram yaklaştı, misafir gelecek, eski koltuklarla insanları nasıl evimde ağırlayacağım derdinde olan ev hanımlarının yanında özellikle açık renk kumaş döşemeli yeni koltuk takımı almak isteyip de kirlenmesinden korkanlar için tavsiyemiz koltuk örtüleridir. Ev hanımlarına kolaylık sağlaması için yıkanabilir özellikte olması  koltuk örtülerinin en büyük avantajıdır. Yalnız bu örtüleri yıkarken içerisinde ağartıcı madde bulunan deterjanları kullanmamaya özen göstermelisiniz. Yıkanabilir özelliğinin yanında pamuklu, serin tutan ve yakmayan örtüleri tercih ederseniz, koltuk konforunuzdan da taviz vermemiş olursunuz. Bu tür kumaş dokusuna sahip örtüleri, özellikle serin tutması açısından yaz mevsiminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koltuk örtülerinin rengini seçerken koltuk takımınızın kumaş döşemesiyle ikili kombin oluşturabileceğiniz bir rengi tercih edebilir, arzuya göre yıkanabilir olması sayesinde açık renkler üzerinde de yoğunlaşabilirsiniz.

Okur Yorumları (2 ad.) »

  • fulya dedi ki:

    merhabalarr…nereden temin edebiliriz??benim bir 3 lü bir 2 li koltuğum var ..kapatıcak mı tam anlamıyla acaba???fiatınıda göremedim…tşkler

  • Huriye toprak dedi ki:

    Nasıl temin edebiliriz

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.