Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Koltuk şalı şıklığı

3 Ekim 2011 4.833 kez okundu Yorum yapılmamış

Kadınların aksesuar veya ihtiyaç amaçlı kullandığı şallar son yıllarda salon takımlarında ve oturma gurubu koltuklarında da kullanılmaya başlandı.

Koltuk, kanepe ve sandalyelere örtülen bu koltuk şalları öncelikle bulundukları ortamı dekoratif olarak şık gösterdiği için örtülmektedir. Bazı kadınlar ise bu koltuk şallarını, evde küçük çocuk varsa ve kalemle yazmaya, çizmeye veya boyalarla etrafı boyamaya meraklıysa koltuğu, sandalyeyi korumak amaçlı kullanmaktadır. Bir diğer nedeni ise ısınma amaçlıdır. Bazı koltuk döşeme kumaşlarının dokusu nedeniyle kışın soğuk olduğundan sıcak dokulu kumaştan yapılan şalların ısıyı tutması nedeniyle örtülmektedir. Koltuk şalı kullanmanın bir başka nedeni ise sürekli aynı görüntüden sıkılıp biraz olsun evin havasını değiştirip renk katmak amaçlı olmaktadır.

Bu koltuk şallarını almak istediğiniz takdirde mefruşat ve döşemelik kumaş satan mağazalardan kolaylıkla bulabilir ve alabilirsiniz. İnternet üzerinde de koltuk şalı satan web siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere ulaşıp buradan da kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ya da kendiniz yapabilirsiniz. Dikiş dikmeyi biliyorsanız beğendiğiniz renk ve desendeki bir kumaşı alıp koltuğunuza ölçerek kesebilir ve dört bir kenarını dikiş makinasında düz dikiş ayarında dikebilirsiniz. Dikiş bilmiyorsanız eğer örgü biliyorsanız örgü koltuk şalı da yapabilirsiniz. Elinizin altında kalmış yünler varsa bunları da değerlendirmiş olursunuz. Diğer bir alternatif ise beğendiğiniz bir örneği bulup uygun fiyatlarla örgü yapan kadınlara da örgü siparişi verebilirsiniz. Yine internet üzerinden sipariş üzerine örgü ören kadınlara bir e-mail ile ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.