Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kombi peteği boyama

11 Mart 2012 9.669 kez okundu Yorum yapılmamış

Günümüzün şehir hayatında, insanların oldukça büyük bir bölümünün evinde kombi kullanılıyor ve ısınma tercihlerinde öncelik doğalgazdan yana yapılıyor. Kombi petekleri ısınma anlamında her ne kadar son derece büyük bir rahatlık sağlasa da, odalarda bembeyaz görünümleriyle başarılı bir dekorasyonun tamamen bozulmasına dahi neden olabilir. Uzun uğraş vererek tasarlanmış şık bir mekanda, birkaç metre uzunluğunda beyaz renk bir ya da birkaç tane kombi peteği gerçekten de son derece olumsuz bir görüntü sergileyebilir.

Kombi peteklerinizin beyaz görüntüsünden sıkıldıysanız, son derece pratik bir şekilde peteklerinizi dilediniz renge boyayabilirsiniz. Duvar renkleri ve mobilya tercihleriyle uyumlu bir görüntüye sahip olacak kombi petekleri, mekanın genel dekorasyon bütünlüğünün de korunmasını sağlayacaktır. Artık birçok yapı markette ve hırdavatçıda bulunabilen ısıya dayanıklı kombi peteği boyaları, arzu edilen her renkte üretilmektedir. Ayrıca dilerseniz internet üzerinden de oldukça farklı renklere sahip petek boyalası siparişi verebilmeniz de mümkün.

Fırça ile sürülen petek boyaları olduğu gibi, daha pratik kullanım imkanı sunan sprey boyalarını da tercih edebilirsiniz. Eğer bu tür boyalara ulaşamıyorsanız ya da bütçenizi zorlayan fiyatlardan şikayet ediyorsanız, o zaman sentetik yağlı boyalar ile de kombi peteklerinizi boyayabilirsiniz. Kalitesinden emin olduğunuz sprey boyalar ya da yağlı boyalar da ısından etkilenmeden uzun süre boyunca dokusunu muhafaza edecektir. Kaliteli bir yağlı boyanın yaklaşık olarak 80 derece sıcaklığa dayanabileceğini unutmayın.

Kombi peteğinizde herhangi bir yıpranma ve döküntü varsa, ilk olarak peteğin yüzeyinin zımparalanması gerekir. Zımpara ile petek yüzeyini pürüzsüz hale getirmeden yapacağınız boya, kısa süre içerisinde aynı yerden döküntü yapacaktır. 1 kg petek boyası ile 120×60 cm boyutlarındaki 3 peteği çift kat şeklinde boyayabilirsiniz(Peteklerin duvar kısımlarının boyanması bu hesaba dahil edilmemiştir). Yağlı boya ile boyadığınız peteklerin tamamen kuruması için en az 12 saat boyunca peteği çalıştırmamanız ve odayı havalandırmanız gerektiğini unutmayın.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.