Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Kompozit pencere sistemleri

24 Ağustos 2012 3.023 kez okundu Yorum yapılmamış

PVC pencere sistemleri gerek dayanıklı yapısı gerekse de kolay montajı nedeniyle kısa süre içinde dünya çapında popüler hale geldi. Bu avantajlarının dışında oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için de insanların ilk tercihi haline dönüşen PVC pencere sistemleri ayrıca yüksek yalıtım imkanı da sunmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde yıllar içinde kendini yenileyen ve insan gereksinimlerini karşılamak için çağa ayak uydurmayı başaran PVC sistemler, kompozit ürünleriyle de dekorasyon tercihlerinin ilk seçimi haline geliyor ve popülerliğini sürdürüyor. Kolay ve sorunsuz montaj konusunda çok büyük avantaj sunan kompozit pencere sistemleri, zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor. İşçi maliyetleri açısından düşünüldüğünde de avantajlarını sürdüren kompozit pencere sistemleri, her geçen gün daha da geniş bir tüketici kitlesi tarafından tercih ediliyor.

Kompozit pencere sistemlerinin ısı ve su yalıtımı konusunda sorun yaşamamak isteyenler için biçilmiş kaftan niteliğinde olduğu söylenebilir. Yalnızca dış cepheden değil her iki taraftan yalıtım özelliğine sahip olan modeller ile üstün bir izolasyon oluşması sağlanıyor. Ancak son dönemde dekorasyon sektörünün gözdeleri arasına giren kompozit pencere sistemlerini satın alırken de dikkatli olunmasında yarar var. Zira CE sertifikasyonuna uyumlu sistemlerin tercih edilmesi, montaj sonrası kısa süre içinde sorun yaşamamanız açısından oldukça önemli. Ayrıca tercih edeceğiniz firmanın profesyonel bir ekibe sahip olması da gereklidir. Mühendislik bilgisi gerektiren montaj öncesi inceleme ile yapının kondisyonuna ve dış şartlara en uygun sistemin kullanılmasını sağlayacaktır. Mimari açıdan konusunda profesyonel bir ekibin incelemesi ile geliştirilen kompozit pencere sistemi çözümleri, tamamen sorunsuz bir kullanım imkanı sunacaktır.

Yüksek katlı binalarda görülen rüzgar yüküne karşı da oldukça başarılı bir çözüm olan kompozit pencere sistemleri, dayanıklı yapısı kadar ses yalıtımı yönünden de yüksek performans sunuyor. Kompozit pencere sistemleri bu özelliği ile yüksek katlı yapılarda bulunan ofislerde daha verimli ve sorunsuz bir çalışma ortamı anlamına geliyor. Su sızması gibi sorunlar yaşanmamasını sağlayan kompozit sistemler, profil gövdeli yapıları ile çok daha yüksek bir güvenlik imkanı da sağlamaktadır. Kompozit pencere sistemleri ev ve ofisler için sunduğu uzun vadeli çözümler ile piyasanın lideri konumuna sahip oluyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.