Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Konsol mobilyalar

4 Ocak 2012 3.502 kez okundu Yorum yapılmamış

Yemek odalarının ve mutfakların vazgeçilmezlerinden olan konsol mobilyalar, özellikle tüm ailenin ve sevilen dostların bir araya geldiği bir alanda kullanıldığı için doğru seçilmelidir. Ayrıca televizyon odalarında da yaygın olarak kullanılmaya başlanılan konsol mobilyalar, teknoloji ile her geçen gün televizyon aparatlarının ve dolayısı ile kablolarının artış göstermesi ile karşılaşılan görüntü kirliliğini de önlemeye yardımcı olmaktadır.

Konsol mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken konuların başında; kullanım alanı ve kullanım amacı gelmektedir. Konsolunuzu eğer mutfağınızda aileniz ile birlikte yenen yemeklerde pratiklik sağlaması amacı ile kullanacaksanız, mümkün olduğunca çok çekmecesi ve gözü olan modellere yönelmelisiniz. Böylece yemek saatleri dışında kalan zaman dilimlerinde de işinize yarayacak mobilyanız, mutfağınızda yerleştirmekte zorlandığınız aletleriniz için ideal bir alan oluşturacaktır. Kalabalık bir aileyseniz ya da çok sık misafir ağırlıyorsanız, yemek odanız için geniş bir konsol mobilyaya ihtiyacınız var demektir. Bu durumda da seçeceğiniz konsolun modüler olması, ihtiyacınız olduğunda yeni kısımlar eklemenizi sağlayabilmektedir. Kolay değiştirilebilen yapısı ile yemek odaları için öncelikli tercih olan modüler konsollar, sadece yemek odasının köşesinde değil diğer alanlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Konsol mobilyaların vazgeçilmez özelliklerinden birisi de kuşkusuz aynalardır. Yemek odanızda kullanacağınız konsol mobilyanın aynası, ışığın yansıyarak mekanın daha geniş görülmesini sağlayacaktır. Ayrıca misafirleriniz ile birlikte oturduğunuz yemek masasının şıklığını tamamlaması açısından oldukça gerekli olan konsol aynaları, mümkün olduğunca konsol genişliğinde tercih edilmelidir. Böylece mobilyanın tasarımı kesmeden dekorasyonun bütünlüğüne katkıda bulunacak konsol aynası, klasik görünüm üzerinde de oldukça kuvvetli bir etki yaratacaktır. Yemek odanızın daha şık görünmesini arzu ediyorsanız konsol mobilyanızda küçük bir vitrin kısmı olmasını da isteyebilirsiniz. Böylece bu vitrin kısmına koyacağınız aksesuarlar ile tasarımın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yemek takımlarınız, bardaklarınız ve yemek masası aksesuarlarınızın da içerisine rahat bir şekilde sığabileceği konsol mobilyalar seçmenizde oldukça yarar var. Böylece yemek esnasında ihtiyaç duyulan bardak ve çatal bıçak gibi eşyaları almak için sürekli mutfağa giderek, dostlarınız ile yaptığınız hoş sohbeti bölmenize de gerek kalmayacaktır. Konsol mobilyalar odanın estetik görünümüne katkı sağladığı kadar kullanım kolaylığı da sağlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı daha kolay bir şekilde karşılayabilecek bir konsol mobilyası seçmeye özen göstermelisiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.