Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Banyo

Konuşan çamaşır makinesi

22 Kasım 2011 3.781 kez okundu Yorum yapılmamış

Şaka yapmıyorum. Konuşan çamaşır makinası üretildi ve satışa sunuldu. Elektrolux firması tarafından üretilen çamaşır makinaları 3 dilde konuşuyor. İngilizce, Hintçe ve Tamil dili konuşuyor.

Üretici firma yetkilileri ise konuşan çamaşır makinesi üretme fikrini şöyle açıklıyor. Eskiden orta sınıf ailelerin evlerinde çamaşır yıkayan hizmetçiler vardı. Şimdi ise çamaşırlarını kendileri yıkıyorlar. Fakat ev cihazlarının nasıl çalıştığını bilmediklerinden strese giriyorlar. Biz konuşan makine üretmek ile neler yapacakları konusunda klavuzluk ekledik.

90 farklı Hintçe ifadeyle yıkama işlemi sırasında kullanıcılara rehberlik eden electrolux çamaşır makinası yanlışlıkla kapağı açık kaldığında lütfen kapağı kapatınız şeklinde sesli uyarıyor. Yıkamaya başlamadan önce lütfen deterjan ekleyin şeklinde uyarıyor. Bu şekilde bir ürün geliştirmenin kullanma klavuzundan daha iyi bir rehberlik olduğunu belirtmektedirler.

Washy Talky olarak adlandırılan çamaşır makinesi konuşmanın dışında yükün ağırlığını saptayarak optimum yıkama programını seçerek elektrik, su ve deterjan tüketimini de kendisi saptıyor. Program sırasında hata olduğunda yine kullanıcıyı uyarıyor. Konuşan makinayı üreten firma hedef kullanıcı olarak aileleri seçseler de, aileler dışında yalnız yaşayan genç insanlar tarafından büyük ilgi ve talep gördüğünü açıklıyorlar. Firmanın Yeni Delhi pazarlama müdürü muhteşem bir konsept olduğunu belirterek, çok sayıda yalnız yaşayan erkeğin kendi çamaşırlarını kolaylıkla yıkayacağını belirtip bir taraftan da erkekler için kötü olduğunu esprili bir dille açıklayıp bundan böyle hiçbir bahanemiz olmayacak şeklinde cümleyi tamamlamıştır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.