Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Köpük kartonpiyer uygulamaları

15 Nisan 2013 3.740 kez okundu Yorum yapılmamış

köpük kartonpiyerAsma tavanlardan farklı olarak iç mekanlarda işlevsel, hızlı ve estetik çözümler sunan köpük kartonpiyer genellikle 50×50 santim ebadındaki kare parçalar şeklinde satılır. Ev, otel, restoran, ofis ve birçok farklı ticari işletme için tavanlarda farklı bir etki yaratmayı vaat eden köpük kartonpiyer, doğru şekilde uygulandığında uzun seneler boyunca sorunsuz kullanım imkanı sunar. İşçiliğin anahtar kelime olduğu köpük kartonpiyer uygulamalarında, uygulamada kullanılan malzeme kalitesi olsa dahi deneyimli bir usta ile çalışılmaması halinde memnun edici sonuçlar alınması zor olabilir. İthal ürünlerle rekabet edebilecek kalite yerli ürünlerin de bulunduğu yapı dekorasyon sektöründe tüketicilere sunulan köpük kartonpiyerler genel olarak paketler halinde satılmakta ve her bir pakette de yukarda bahsi geçen boyutlarda 8 adet plaka bulunur. Standart olarak bu şekilde 8’li paketler halinde satılan kartonpiyerlerin tek bir paketi ile 2 metrekare tavan yüzeyi kaplanabilmektedir.

Köpük kartonpiyer uygulamalarında diğer pek çok tavan kaplamasından farklı olarak destek üniteleri kullanılmamakta ve plakanın arka yüzeyine sürülen yapıştırıcı ile doğrudan uygulama yapılmaktadır. Destek ünite olmadığı için her bir köpük kartonpiyer plakası tavanla doğrudan temas halinde bulunmakta ve bu nedenle de tavan yüzeyinin sağlamlığı ile düzgünlüğü de uygulamadan alınacak sonucu etkilemektedir. Düzgün ve mukavemeti yüksek olmayan bir tavana köpük kartonpiyerler titizlikle dahi uygulansa kısa süre içinde kopma, çatlama ve deformasyon gibi sorunlarla karşılaşılacaktır. Bu nedenle uygulama ile uzun ömürlü ve şık bir sonuç elde etmek için tavan yüzeyinin yapısal özellikleri kapsamlı bir biçimde analiz edilmeli ve ihtiyaç olması halinde tavandaki sorunlu yerler tamir edildikten sonra uygulamaya geçilmelidir.

Köpük kartonpiyer uygulamaları için yerli ya da yabancı pek çok farklı markanın ürünü tercih edilebilir. Üretim kalitesini uluslararası standartlarla göz önüne serebilen markaların ürünleriyle problemsiz ve beğeni toplayan sonuçlar elde edilebilir. Uygulama için gerekli olan köpük kartonpiyer plakası miktarı belirlenirken tavan ölçüsüne göre kaç paket gerekliyse, gerekli olan miktardan bir paket fazla alınması sonradan yaşanabilecek sorunlarda büyük kolaylık sağlayacaktır. Aynı marka ve serinin plakalarından bir paket fazla alınması ilerleyen günlerde tadilat gereksinimi olduğunda renk uyumu gibi konularda sorun yaşanmaması açısından yararlı olacaktır. Stropiyer yapıştırıcıların tercih edildiği uygulamalar için yapı marketlerde tıpkı silikon ürünlerinde olduğu gibi kullanıma hazır kartuş şeklinde ürünler satılmaktadır. Yerli ve yabancı birçok farklı markanın köpük kartonpiyer uygulamaları için sunduğu stropiyer yapıştırıcılar pratik bir şekilde kullanım sağlamakta ve uygulamanın da çok daha kısa süre içinde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.