Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Kristal aksesuarlar ile görkemli evler

16 Mayıs 2012 3.223 kez okundu Yorum yapılmamış

Geçmiş yıllarda birçok insanın salonunda yer alan kristal avizeler, çoğu aile için ihtişamın ve lüksün bir simgesi olarak düşünülürdü. Her ne kadar kristal avizeler gösterişli yapısıyla ilgi odağı olsa da, birçok küçük parçadan oluşan bu avizelerin temizlenmesi de bir o kadar zor olurdu. Ancak günümüzde modern teknoloji sayesinde kristal kullanılarak  sayısız türde aksesuar üretilebiliyor. Geçmiş yıllardaki alışkanlıkları değiştiren yeni tasarım kristal aksesuarlar, kristalin yalnızca misafirler için kullanılan bir ürün olmaktan çıkartarak günlük hayatın bir parçası haline getiriyor.

Kristal aksesuarların vitrinlerden çıkarak günlük kullanım objesi haline gelmesiyle çok şık tasarımların da ev ve ofis dekorasyonunda kullanılması mümkün hale geldi. Ofis dekorasyonunda kullanılan kristal aksesuarlar bilhassa iş yerinin ve iş yeri sahibinin prestijli bir konuma sahip olmasına yardımcı olurken, doğru yerlerde kullanılan kristal eşyalarla mekanda rahatlatıcı bir derinlik yaratmak da mümkün. Kristalden yapılan küçük biblolar ile iş yerlerinde farklı bir dekoratif dokunuş yapabileceğiniz gibi, bu tür kristal aksesuarları evlerde kullanarak da farklı bir şıklık yaratabilirsiniz.

Kristal aksesuarların herkes tarafından beğenilen özelliğinden biri olan prizma yapıyı kullanarak da farklı bir konsept oluşturabilirsiniz. Prizma yapı ile birlikte uygun konumlanan bir ışık kullanmak, mekanın duvarlarında çok hoş ve sıra dışı görünen küçük gökkuşaklarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Son yıllarda dekorasyon tasarımcılarının çok yaygın bir biçimde kullandığı kristal fotoğraf çerçeveleri ile sizler de hem sevdiklerinizin resimlerini oldukça şık bir biçimde sergileyebilir hem de kristalin büyüleyici güzelliği ile beğeni toplayan bir dekorasyon öğesine sahip olabilirsiniz.

Teknoloji sayesinde günümüzde hepimiz elektriğe bağımlı halde olsak da, mum ışığının şıklığı ve romantizmi hala birçok insan tarafından beğeni topluyor. Kristal mumluklar tam da bu aşamada devreye girerek, mum ışığı ile doğal görünen, sakin ve romantik bir mekan yaratmak isteyenlerin yardımına koşuyor. Kristal aksesuarların kullanım alanı son derece geniş olduğundan birçok farklı konsept oluşturulması mümkün ama kristalin doğal yapısı fiziksel etkilere karşı çok hassas olduğunu da unutmayın. Ayrıca mekan tasarımında çok fazla kristal aksesuar kullanmanız durumunda hem temizlik için gereğinden fazla zaman harcayacağınızı hem de mekan görünümünün prizma etkisi nedeniyle göz yoracak kadar parlak olabileceğini de unutmayın.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.