Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Kristal ile dekorasyonda ışıltı

27 Eylül 2012 4.347 kez okundu Yorum yapılmamış

Çok eski zamanlardan bu yana evlerde gösteriş ve şıklığı yaratan kristaller, hepimizin evlerinde avize olarak kullanılmaktaydı. Hepimizin evinin salonunda ışığı kıran, kristal avizeler gündüz gün ışığını duvarlara rengarenk yansıtmakta ve avizelerin yemek masası üstündeki ışıltılı havası salon atmosferlerini değiştirmekteydi.

Artık bu muhteşem yansımalar yerini daha farklı formlara bıraksa da, çok modern evlerde bile kristal avize kullanımı tekrar moda oldu. Güneşin ve doğanın yedi rengini yansıtan kristallerin, Feng shui gibi öğretilerde enerjinin dağılımı açısından önemi büyüktür. Çünkü kristal, enerjiyi ve ışığı toplar ve yansıtır. Özellikle ayna karşısına yerleştiğinde etki, pozitif enerjinin yayılması gibi sonuçlara varır. Son yıllarda gelişen dekorasyon trentlerinde avizeler ve küçük kristal objeler evlerin her yerinde hızla kullanılmaya başlandı. Kristal avizelerde tek tek taşları temizlemek ve parlatmak bir sorun olsa da evlere verdiği albeni yüzünden tercih edilmeye devam edilmektedir. Kristal avizeler, bu yıl çok modern tasarımlarda bile çok sık gördüğümüz bir obje olmuştur. Eskinin prinç malzemeden yapılan gövdeleri, yerini şık sicimlere ve taşlı uzantılara bırakmıştır. Tasarımcıların yarattığı formlarda hem spor hem de klasik kullanım imkanı doğmuştur. Bu yılın tarzları olan vintage ve retro stil dekorasyonları yüzünden dekorasyon trentleri olan kristal avize modelleri görülmeye değerdir. Özellikle İtalya Murano’da başlayan küçük kristal objelerde ise aradığınız her formu bulmanız mümkün. Bu gün ülkemizde çalışan pek çok cam ustasının atölyelerinden çıkan modellerde aynı çekicilik içindedir. Minik biblolar, şık ve dekoratif eşyalar canlı renkleri ile ağır kristallerin yerini hızla almaktadır.

Kristal avizelerde yeni moda tasarımlar, hızla evlerdeki yerlerini alırken, kristalin enerjik ve büyüleyici havası bizleri büyülüyor. Eskinin tarzlarından farklı olarak renklenmiş kristaller ve cam gövdeler süslü masaların vaz geçilmezi olarak hayatımızda.

 

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.