Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Küçük tuvalet dekorasyonu

22 Ocak 2013 7.213 kez okundu Yorum yapılmamış

Ülkemizde daha çok misafirlerin kullanımına sunulan küçük tuvaletler ev sakinleri tarafından gerek hijyenik sebeplerden gerekse de adından anlaşılacağı üzere “küçük” olduğu için fazla kullanılmaz. Misafir tuvaleti olduğu için bilhassa özen gösterilmesi gereken küçük tuvaletlerin ev halkı tarafından kullanılmaması, dekorasyonu konusunda da herhangi bir uygulama yapılmamasına neden olur. Misafir odaları ve salonlar eve gelen misafirlerin ağırlandığı odalar olduğu için dekorasyonuna özen gösteriliyorsa, misafir tuvaletlerinin yani evin küçük tuvaletinin de biraz ilgiyi hak ettiği söylenebilir. Çok küçük dahi olsa misafirlerin kullandığı tuvaletlere birkaç küçük dekoratif dokunuş yaparak ilgi toplayan bir görsellik oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bembeyaz fayans kaplı ve sadece klozet ile lavabodan oluşan tuvaletlerin pek de ferah bir görünüm sunduğu söylenemez.

Küçük tuvalet dekorasyonunda “küçük” dahi olsa bir sürprize yer vermek misafirlerinizin şaşırmasına ve dekoratif fikre hayran kalmasına neden olabilir. Sadece birkaç fayansı boyamak dahi farklı bir fikir olabileceği gibi, boya fırçasını elinize alarak fayanslara rengarenk figürler çizmek de çok orijinal bir fikir olabilir. Açık renkler dekorasyonda genellikle küçük mekanların ferah görünmesi için tavsiye edilse de, küçük bir tuvalette tamamen nötr tonlar kullanmayı tavsiye edenleri dikkate almayın. Zira dekoratif uygulamalara dair tavsiyeler her zaman üstte yer alan resmi anlatan yazılarla olmamakta, çoğu zaman “yaratıcı fikirler” gerektirir. Sıcak renklere yer vererek misafir tuvaletinizin farklı ve şaşırtıcı derecede dikkat çekici bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tek bir duvarın boyanması, sıcak renkli fayanslar ve bazen de klozet kapağının renkli kullanılması dahi küçük tuvalete farklı bir hava katmaya yetecektir.

Tuvalet kağıtlarını dahi renkli kullanarak dahi küçük tuvaletinize değer katan bir dekoratif dokunuş yapabilirsiniz. Bitkisel sabunlar da farklı renkleri ve hoş kokuları ile misafir tuvaletinize, dolayısı ile misafirlerinize özen gösterdiğinizin anlaşılmasını sağlayabilir. Son derece makul fiyatlarla satışa sunulan farklı bir lamba ile küçük tuvaletinizin daha da farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Sifon üzerine yerleştireceğiniz küçük bir biblo ya da yapay bir çiçek dahi misafir tuvaletinin donuk görüntüsünün kırılmasını sağlayacaktır. Banyo dekorasyonunda olduğu gibi küçük tuvaletlerde de mekan algısının boyut kazanması için tercih edebileceğiniz en kolay yolun aynalar olduğunu unutmayın. İlgi çeken bir çerçeve ya da farklı kesim bir ayna, sandığınızdan çok daha farklı bir etki yaratacaktır. Doğal ahşap çerçeveleri tercih ederek ve beraberinde yapay bitki kullanarak farklı bir konsepte imza atabileceğiniz gibi, metal yüzeli bir ayna çerçevesinin parlaklığından da faydalanabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.