Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Küçük yatak odası tasarımları

5 Ekim 2012 3.239 kez okundu Yorum yapılmamış

Salon ve oturma odalarının küçük olması halinde dekorasyon açısından olduğu kadar rahatlık açısından da son derece büyük bir sorun oluşurken, yatak odaları belki de bu konuda en kolay çözüm bulabileceğiniz alanlardır. Yatak odalarının evin diğer bölümleri kadar sık ve çok insan tarafından kullanılmaması, mekanın dar olmasının çok büyük bir sorun haline dönüşmemesine neden olur. Kısıtlı alana sahip olan yatak odalarında muhakkak parçalı mobilyaları tercih etmeli ve tek parça büyük dolaplardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Yatak odası dekorasyonunda trendlerin konforlu olduğu kadar işlevsel kullanım sunan ürünler tarafından belirlendiği günümüzde, az alanda çok iş yapan ürünler giderek daha da popüler hale geliyor.

Küçük yatak odası dekorasyonu için adeta olmazsa olmazlar arasında yer alan açık renk mobilyalar, tüm odalarda olduğu gibi yatak odalarında da kurtarıcı rolünü üstlenmektedir. Dar mekanların daha ferah bir havaya sahip olmasını sağlayan beyaz tonları, nötr renk aralığının doğru ayarlanması ile odanın olduğundan daha geniş algılanmasını sağlayacaktır. Yatak odası dolaplarında akıllı tasarımların rağbet görmesi ile birlikte üreticiler yeni sezonda sürgülü kapılara daha da çok yer veriyor. Yatak odasında alan sorunu yaşayanlar için son derece işlevsel ve bir o kadar da şık bir çözüm olan sürgülü kapaklı yatak odası dolapları sayesinde dolap kapaklarının açılmasını dert etmenize gerek kalmayacak. Yatak ile arasında çok az mesafe bulunduğu için dolap kapaklarını tam olarak açamayan ya da kapaklar açıkken oda içinde rahat hareket edemeyenler için sürgülü kapaklar büyük bir kolaylık sunacaktır.

Beyaz, krem, zümrüt yeşili, bej ve çivit mavisinin özellikle ön plana çıktığı yeni sezon yatak odası modellerinde, ayrıca fuşya gibi yüksek enerjili renklere de yer veriliyor. Ancak bu tür sıcak renklerin yatak odasında çok fazla kullanılması halinde önceliği “dinlenme” olan yatak odalarının huzur kaçıran bir havaya sahip olması da mümkün. Küçük yatak odaları için fazladan alan yaratmaya yönelik tasarımlarda dikkat çeken bir diğer detay ise, yatakların başucu bölümlerinin de değerlendirilmesi. Yatak başlıklarının duvara yaslanması ile ölü bir alan haline dönüşen bu bölümlere raflar ve küçük dolaplar yaptırabilir ve böylece yatak odası içinde hareket alanınızı kısıtlamayan ancak son derece işlevsel bir kullanım sunan fazladan depolama alanlarına sahip olabilirsiniz.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.