Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kullanışlı holler

28 Mart 2012 3.628 kez okundu Yorum yapılmamış

Dış kapı açıldığında eve ait ipuçları taşıyan holler, kişiliğimizi ve yaşam tarzımızı yansıtırlar. Karşılama komitesi gibi sıralanmış, ayakkabılık, ayna ve dekoratif objeler, fonksiyonel olduğu kadar göze de hitap ederek, evimizin stiline paralel bir bütünlük sağlarlar. Hatalı bir başlangıç yapmadan, hollerde olabildiğince işlevsel ve bir o kadar da şık görüntüler sağlayabilirsiniz.

Kapımızın üzerine asacağımız “hoş geldiniz” mesajlı bir süs, gazetelik ve ekmek koymak için şık bir sepetle işe başlayalım. El işi, göz nuru hazırlayacağınız minik kelebekler, kurutulmuş çiçek aranjmanları veya ferforje aksamlı objeler, kapı önünüzü süsleyecektir. Zemin döşemesi alternatifleriyle holünüzü zengin gösterebilir, mozaik ya da bordürlü bir doğal taş kullanımıyla sıkıcı ortamı, bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

 Küçük bir holünüz varsa, kapıyı açar açmaz karşınızda beliren büyük bir boy aynası, hem mekanı geniş gösterir, hem de çıkarken son düzenlemeleri yapmak için size yardımcı olur. Küçük holleri olduğundan büyük göstermek için, olabildiğince az eşya ve tek renk stiline dikkat edin. Karmaşayı ve dağınıklığı toparlaması açısından açık renklerde, tavana kadar yaptıracağınız ince dolaplar, çok işinize yarayacaktır. İncecik, yaklaşık 30 cm derinliğinde bir dolap dahi yaptırsanız, içine yapacağınız doğru raf sistemiyle, günlük kullandığınız ayakkabı ve montlarınızı depolayabilirsiniz. Bu tarz  dolaplarda rafları eğik monte ettirerek, ayakkabılarınızı rahatça sığdırabilir ve içine asacağınız elbise askılarını dikey koyarak yine yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Yine ince uzun vestiyerlerle holdeki atıl bölgeleri değerlendirebilir, altına sepetler koyarak, içine spor ayakkabılarını, şapkaları ve diğer her türlü depolamayı yapabilirsiniz.

Sirkülasyonun oldukça fazla olduğu hollerde, mekanın boyutlarına göre eşya kullanmalısınız. Geniş bir hole, şık bir oturma ve ayakkabı değiştirme alanı, şemsiyelik, anahtarlık ve çekmeceli bir mini dolap dağınıklığı toparladığı gibi, size pratik bir alan yaratır. Çekmeceli mini dolaba, faturaları, kalem, kağıt, ayakkabı cilası ve boyası gibi eşyalarınızı koyabilirsiniz. Yine geniş bir holde hareket özgürlüğünü kısıtlamadan, dar bir fiskos üzerine, güzel bir çiçek aranjmanı çok yakışacaktır.

Hollerdeki dolapları, mevsimsel olarak, ayakkabı, mont, yağmurluk, kaban gibi eşyalarınızdan kullanmadıklarınızı, diğer odalara taşıyarak, rahatlatın. Sadece sezon ayakkabı ve kıyafetlerinizi dolaplarda bırakın. Doğru aydınlatma ile holünüzde farklılık yaratabilirsiniz. Dresuarın üzerine gizlenmiş bir aydınlatma ile loş ve romantik bir seçim yapabilir, istediğiniz alanı vurgulamak için spotlar kullanabilirsiniz. Çiçek aranjmanının ya da koyduğunuz dekoratif bir objenin arkasından vereceğiniz ışıkla, haraketli bir ışık-gölge oyunu yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.