Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Kum rengi duvarlar

2 Haziran 2013 4.196 kez okundu Yorum yapılmamış

kum rengi 1Dekorasyonun en önemli aşamalarından, hatta ilk adımlarından biri, duvar kaplamasıdır. Dekore edilmesi planlanan mekanın, ilk etapta duvar kaplamasının renginin ve çeşidinin ne olacağına karar verilir ve geri kalan adımlar bu seçime uygun şekilde planlanır ve uygulanır.

Duvar kaplama seçenekleri; boyama, kağıt kaplama, taş kaplama gibi farklı yöntemleri içermektedir. En sık uygulanan seçimlerinden biri duvarların boyanmasıdır. kum rengi 2Boyamak, teknik anlamda, en geleneksel en eski yöntemlerden biri olmakla birlikte, kullanılmakta olan boyaların türleri ve özellikleri her geçen gün artmaktadır. Boyanın rengine karar vermek kadar, boyanın özelliğinin ne olması gerektiği de önemli bir karar kriteri haline gelmiştir. Zira, çocuklu evde silinebilir bir boya olması, yangın ihtimali yüksek bir binada su bazlı, yangına dayanıklı bir boya olması gibi seçim kriterlerinin uygulanması gerekmektedir.

Boya seçenekleri, kaliteleri, türleri bazında olduğu gibi renkleri boyutunda da tüketiciye büyük bir tatmin yaşatan inanılmaz boyutlara varmıştır. kum rengi 4Her beklentiye, her zevke, her kombine uygun renk skalaları içinde son dönemde bir kategori çok rağbet görmektedir, ki bu kategori kum rengidir.

Sahili, güneşi, romantizmi, sıcağı ve sıcaklığı hatırlatan kumun renk kategorisi olarak ele alınması oldukça hoş bir uygulama olmuştur. Kum rengi kategorisi, kumun aldığı tüm formları kapsayacak şekilde birçok alt renk içermektedir. Bu alt renklerden bazıları şunlardır:
kum rengi 5

  • Kum beji duvar boyası
  • Kum sarısı duvar boyası
  • Islak kum rengi duvar boyası
  • Kumtaşı rengi duvar boyası

Kum renklerinin her birinin açık tonları ve de koyu tonları bulunmaktadır. Hangi rengi seçmeniz gerektiği kadar hangi tonu seçmeniz gerekiği hususunda da özenli olmalısınız. Küçük ve dar alanları açık renkler ile donatmayı seçmek önemlidir. Bu şekilde daha geniş ve daha ferah bir ortam oluşturulması mümkün olacaktır.kum rengi 3

Kum renkleri her renk ile kombin edilebilir niteliktedir. İkili renk uygulamalarını da tercihleriniz arasına almayı ihmal etmeyin. Bu şekildeki uygulamalarda kum rengini genele yayarak zemin anlamında kullanıp, ikinci rengi TV arkası, okuma köşesi, antre gibi spesifik alanlara dikkat çekmek için tercih edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.