Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Küvetinizi yenilemek yerine boyatın

28 Kasım 2011 2.004 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo insanın temizlenmek ve rahatlamak için kullandığı bir alan olduğundan, temiz olması ve şık görünmesi son derece önemlidir. İnsanlar yorucu geçen bir günün ardından sadece temizlenmek için değil rahatlamak için de güzel bir duş almayı tercih edebilir. Bu aşamada banyonuzdaki küvetinizin tertemiz olması, daha duşa girmeden sizin üzerinizde pozitif bit etki yaratacaktır.

Hem musluk sularındaki hem de şampuanlardaki kimyasallar nedeni ile görüntüsü bozulan küvetler, insanı duş almaktan bile soğutabilir. Her ne kadar bu kötü görünen küvette duş almak istemeseniz de, banyonuzda derin çaplı bir tadilata girmeyi göze alamayabilirsiniz. Üstelik bu tarzda bir tadilatın size vereceği rahatsızlığa bir de maliyetini eklersek, durum pek de iç açıcı görünmeyecektir. Bu nedenle bu kadar zorluğun altına girmektense, küvetinizi boyatmayı düşünebilirsiniz. Üstelik küvetinizi yerinden sökmeden birkaç saat içerisinde yeni bir görünüme kavuşturabilecek birçok firma, tadilata kıyasla çok ucuz fiyatlarla bu işlemi yapabilmektedir.

Dekoratif açıdan küvetinizin yeni görünmesi oldukça önemli olduğu gibi, hijyen açısından da dikkat edilmesi gerekmektedir. Aşınarak metal yüzeyi açığa çıkan küvetlere derinizin temas etmesi son derece sakıncalı bir durumdur. Buna ek olarak; yıprandığı yerden su sızdıran küvetler, ilerleyen günlerde başınıza oldukça büyük dertler de açabilir.

Küvet yenileme işi yapan firmaların kullandığı boyalar, suya oldukça dayanıklı ve kir tutmaz özelliktedir. Birçok motoryatın dış cephesinin korunmasına kullanılan bu yeni nesil boyalar, küvetinizin uzun süre yepyeni görünmesi sağlayacaktır. Bu tarz problemler için küvetinizin sökülmesi demek; küvetinizin komple dışarı çıkartılıp boyandıktan sonra su tesisatınızın elden geçmesi ve yerine takıldıktan sonra çevresindeki fayansların en baştan yapılması anlamına gelmektedir. Bu kadar işin meşakkatini ve maliyetini düşününce, küvetinizi işinde uzman bir usta tarafından boyatmak çok daha avantajlıdır. 2 saat gibi çok kısa bir süre içerisinde boyama işlemi tamamlanarak yeni bir görünüme kavuşan küvetinizde, gece yatmadan önce rahat bir şekilde duş bile alabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.