Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kuyumcu dekorasyonu

30 Nisan 2012 8.578 kez okundu Yorum yapılmamış

Kuyumculuk sektöründe takı ve vitrinler komple bir tasarımdır. Mağaza tasarımı yapılırken vitrin ön plandadır. Hedeflenen vitrinde bulunan bir takının öne çıkması yani alıcıyı çağırması için vitrin dekorasyonu yapılır ve o güne kadar başarılı olmuş, denenmiş vitrin örneklerinden esinlenilir.

Tek bir mücevher ihtiyacı olan müşteri için de vitrin dekorasyonunda tek bir mücevhere bile yer verilir.

Mimar ve iç mimarlar öncelikle mağazanın ölçülerini alarak en uygun yerleşim planını çıkarır. Plana uygun mobilya tespit eder. Kuyumcu dekorasyonunda Eşsiz bir görünüm yaratmak için bol miktarda ışık ve ayna kullanılır. Işıklar ve aynalar altın, pırlanta, yakut, zümrüt gibi değerli maden ve taşların daha parlak, daha çarpıcı görünmesini sağlar. Işık saçan mücevherler özel kutularda ve özel olarak yapılmış camlı mobilyaların içinde sergilenir. Vitrin dekorasyonunda, popüler mücevherin klasik bir zerafet içinde sergilenmesi için gerekli ışık ve sunum düzenlemesi yapılır. Özellikle kadife kutulara konulan mücevherler şık bir görünüm içerisinde vitrinde yerini alır.

Mağaza içerisinde kullanılan mobilyalar ceviz, meşe, kiraz, gül gibi ağaçlardan yapılan ahşap mobilyalardır, Parlak ve cilalı olan mobilyaların üst ve ön tarafları camlıdır. Işığı yansıtması açısından kaliteli kristal cam kullanılır. Öz el bir aydınlatma yapılarak mobilyaların içindeki mücevherler sihirli bir görünüm sergiler.  

Kuyumcu mağazalarında bol ayna kullanılmasının bir amacı da mağaza sahibinin mağaza içerisine hakim olmasını sağlamaktadır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.