Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

L şeklinde salon düzenleme

15 Ağustos 2012 4.050 kez okundu Yorum yapılmamış

L şeklinde olan salonlar, dekorasyonda rahat yerleşim yapılan ve şık duran mekanlardır. İki farklı amaç için kullanılabilirler.  Bir bölüm konukların ağırlandığı oturum alanı, diğer bölüm ise yemek odası olarak kullanılır. Salonunuzda yemek odası kullanmıyor ve bu alanı ayrı bir oda veya mutfakta çözüyorsanız, çalışma odası ve kütüphane olarak ikinci bölüm değerlendirilebilir.

L şeklinde bir salon düzenlemesi yapılırken dikkat edilecek şey, iki bölümün de birbiri ile renk uyumu ve aksesuar dengesi aynı olmalıdır. Çünkü, bir bütünlük oluşturmak ancak böyle mümkündür. Diğer türlü, iki alanı birbirinden ayırmış ve farklı alanlar haline getirmiş olursunuz. Dekorasyonda L salonlarda, aynı tip mobilya tarzını kullanmak gereklidir. Bir kısmına modern, diğer kısma klasik mobilya yerleşimi de yanlıştır. Bunun yerine, her iki stili birbiri ile karıştırmak daha iyi sonuçlar vermektedir. Mobilyaları ve eşyaları, duvara asker gibi dizmek yerine çapraz ve açılı yerleştirmek, alanı daha ergonomik kullanma imkanı verecektir. Salonlarda geniş boşlukların olması da hareket kabiliyetinizi sınırlayan, kalabalık bir yerleşim de bizleri rahatsız etmektedir. Bu nedenle, geniş L salonlarda yemek odası ve koltuklar yerleşince sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Çünkü eşyalar birbirinden uzak kalır ve boşluklar oluşur. Bu durumda, salona ikinci bir koltuk takımı yerleştirilebilir. Televizyon karşısında olan oturma grubu rahatlık ve konfor içerebilir. Diğer takım, televizyonun arkasında misafir ağırlamak amaçlı olabilir. Fakat bu koltuk takımları seçilirken, tarz olarak birbirine yakın modellerde hareket etmekte fayda vardır. Bir kütüphane veya çalışma odası L salonun içinde organize ediliyorsa, geniş puflar ve şık paravanlar kullanılabilir. Böylelikle bütünlük bozulmadan ve boşluk yaratılmadan iki alan ayrı olarak gözükebilir.

L şeklinde olan salonlar kullanışlı ve şık duran salonlardır. Böyle alanları dekore ederken, her alan için bir odak noktası seçmek ve o noktaya göre eşyaları konumlandırmak en rahat dekorasyon şeklidir.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.