Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Lambader Modelleri

7 Mayıs 2013 2.886 kez okundu Yorum yapılmamış

lambader 2Ev dekorasyonunda, hem doğal aydınlanma ihtiyacının karşılanması, hem de görselliğe olan katkıları nedeniyle aydınlatma araç ve gereçlerinin önemi tartışılmazdır. Bu alanda kategoriler ve seçenekler öyle artmış durumdadır ki, seçim yapmak her geçen gün daha zor hale gelmektedir.

Aydınlatma aksesuarları içinde lambaderlerin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Zira, herhangi bir duvara, eşyaya, vs. monte edilme zorunlulukları olmadığından, bireysel kullanım imkanlarının söz konusu olmasından ötürü sevilerek, her zevke uygun şekilde seçilmeleri ve dekorasyonda yer verilmesi mümkündür.

lambader 3Lambaderler, aydınlatma eksikliklerinin ve kusurlarının giderilmesinde aynı zamanda kurtarıcı niteliğinde aksesuarlardır. Her mekanda, her koşulda kullanılabildiklerinden bu anlamda bir zafiyet ya da hata oluştuğu anda doğru seçilmiş bir lambader ile mükemmel sonuçlar almak imkansız olmayacaktır.

Lambader modelleri oldukça geniş bir skalada tüketicinin hizmetine sunulmaktadır. Şapka tabir edilen üst kısmın kaplamasının nasıl olması gerektiği ve ayak kısmının hangi renkte metalden oluşmasının doğru olacağı gibi birçok kriterde seçim yapmak mümkündür. Bu seçimler yapılırken mobilya ve diğer eşyalar ile renk ve model birlikteliğinin tesis edilmesi önemlidir. lambader 5Ancak, bizce yine de seçimi belirlemesi gereken esas kriter, lambaderin kullanım amacı olmalıdır. Sadece ortama hoş bir hava katması, boşluk doldurması arzu ediliyor ise, lambaderin aydınlatma fonksiyonunun derecesi ve kalitesinin sorgulanması ikinci sırada bir öneme sahip olabilecektir.

Lambaderler ortamın aydınlatma ihtiyacını tamamen ya da kısmen karşılamak için tercih ediliyorlar ise aydınlatma derecelerinin sorgulanması önemlidir. Zira, bazı lambaderlerin şapka kısmında kullanılan kaplamalar ışığı çok fazla emen cinsten olduğundan ortama yeterince ışık salınımı gerçekleştirmezler. lambader 4Bu tarzdaki lambaderler bu amaca hizmet etmeyeceklerinden kesinlikle tercih edilmemelidirler.

Ayrıca, lambaderlerin uzun süreli kullanılmaları arzu ediliyor ise, parçaların montaj yerlerinin kalitesine dikkat edilmelidir. Zira, genelde demonte satılan ürünlerin montajlarının ve montaj gereçlerinin kalitesi eşyanın kalıcılığı açısından önemlidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.