Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Lamine parkede meşe doğallığı

19 Nisan 2012 2.741 kez okundu Yorum yapılmamış

Yapı sektörü haberlerinde meşe ağacı öne çıkıyor.  2012 yılında tasarımcılar mekanların zemin kaplamasında meşe ağacını ilk sıraya aldıkları açıklanıyor. Doğanın özenle büyütüp sunduğu meşe ağacı tüm güzelliğini evlere lamine parka olarak yansıtıyor. Sadelik ve şık duruşu ile evlere ferahlık veren doğal meşe ayrıca uzun ömürlü olması nedeni ile tercih ediliyor. Ağacın damar çizgileri estetik görüntüler yansıtıyor.

Lamine meşe serisi farklı şekillerde kullanılıyor. Meşe serisinde zarif dokulu meşe yüzeyi renklendiriliyor. Standart renklerin yanı sıra özel renklerde de üretilen meşe boyalı serisi ev dekorasyonunda kullanılan özgün tasarımlara uyum sağlayarak farklı bir boyut getiriyor. Lamine meşe serisi arasında bulunan natural meşe lamine parke ise meşenin cilasız, boyasız, doğal doku görüntüsüyle kullanılıyor. Doğal hali ile meşeler evlerde yerini alıyor.

Meşe serisi ile dekore edilmiş evlerin, dış mekanlarında da uyum sağlaması amacı ile  doğal ahşap lamine kullanılmakta. Suya ve güneşe dayanıklı iroko ağacından yapılan lamine serisiler kullanılıyor. Sert dokulu ve kahve ve kızıl renk tonları bulunan ırooka lamine parke teras, balkon, veranda gibi ıslak ve kuru zeminde kullanılıyor. Aynı zamanda tuzlu suya dayanıklı olması nedeni ile havuz kenarı düzenlemelerinde, teknelerde, kullanılırken suyun üzerinde birikmemesi, daha da uzun ömürlü olması için ızgara şeklinde yerleştiriliyor. Otel, restoran kafeleri ise doğal meşe serisi, renklendirilmiş meşe serisi ve sadece cilalanmış meşe serisi dekoratif görüntüler veriyor ve uzun yıllar kullanılıyor.

Doğal meşe serisi lamine parkeler ıslık ve kuru zeminde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.