Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Led aydınlatma ile dekorasyon

7 Ağustos 2012 3.996 kez okundu Yorum yapılmamış

Led ışıklar, yeni teknoloji aydınlatma sistemleri olmasına rağmen, çevre ile dost olması ve ısı kaynağı yaymaması, üstelik 17 bin adet renk kartelasına sahip olmaları ile dekorasyonun vazgeçilmez öğesi olarak hayatımıza girdi. Led ışığın,  baktığı yöne ışık vermesi ve ışığı yaymaması ise, bizlere dekorasyonda pek çok alternatif yaratıyor.

Led ışıklar sayesinde, evimizde farklı dekorasyon uygulamaları yapabiliriz. Led’leri merdivenlerde kullanarak basamakları aydınlatabiliriz. Salonumuzda farklı led ampuller sayesinde, duvar rengini değiştirebilir veya sehpa altlarından loş ışık verebiliriz. Yatak odalarında ışık ayarlamaları yapabilir, tavanda yıldızlı bir gökyüzü yaratabiliriz. Led ışık, özel aparatlarla bilgisayarlara bağlanarak, farklı tonlarda aydınlatma yapan bir sisteme dönebilir. Bu sitemlerde, led ışığın kartelasında olan 17 bin renk te kullanılabilir. Mutfaklarda tezgah aydınlatmasından, banyo aynalarına kadar özel çalışmalar yaptırabilirsiniz. Led’lerin 1x1mm çapında yuvaları olduğundan, istediğiniz kadar küçük alanda uygulaması yapılmaktadır. Üstelik, 100 bin saat çalışabilen bu ışıklandırma türü, uzun süreler boyunca kullanımınızda olacaklardır. Led aydınlatma, bulunduğu alana sıcaklık vermediğinden, tablolara ve sanat eserlerine zarar vermez. Bu nedenle, özellikle müzelerde kullanımı çoğalmaktadır. Evinizde var olan tablolara led ışıklandırma yapabilirsiniz. Banyolarda, aynada yansıma ve gölgeleme yapmadığından, tercih edilen led ışıklar ile banyo tavanında ilginç uygulamalar da yapılmaktadır.  Son dönemde, mum ışığı şeklinde olan led ışıklar piyasada satışa çıkmıştır. Evlerde, mum etkisinin yarattığı masalsı havayı hepimiz biliyoruz. Mum etkisinde ışık veren bir led sayesinde, büyülü atmosferler her eve girecek demektir.

Led aydınlatmayı kendiniz evinizde uygulayabilirsiniz. Düşük voltaj ile çalışan adaptörleri ile birlikte satılan led ışıkları monte etmek oldukça kolaydır. Fakat bir sistem kurmak isterseniz, proje ve elektrikçi desteği almak zorundasınız. Bu nedenle, işçilik giderleri fiyatlara eklenecektir. Buna rağmen, evinizde uygulayacağınız en basit ve ucuz dekorasyon uygulaması olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.