Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Led aydınlatma

9 Temmuz 2009 8.347 kez okundu Yorum yapılmamış

Bizler her ne kadar farkında olmasak da yaşamımızın birçok alanında LED lambalar kullanmaktayız. En basitinden, arabanızın alarm lambaları, geceleri yanıp sönen lambalar, televizyonunuzun üzerinde bulunan yeşil ve sarı lambalar, ADSL modemimizin üzerindeki lambalar ve CD sürücüsündeki lambalar vs. Gördüğünüz gibi yaşamımızın birçok alanında LED lambaları kullanmaktayız. Günümüzdeki otomobillerde, değişik alanlarında ve değişik ebatlarda 400 çeşit LED lamba mevcuttur. Bulunduğunuz mahallede, caddelerde, günün tarihini, saatini ve sıcaklığını gösteren panolarda ve döviz bürolarındaki döviz fiyatlarını gösteren panolarda hep LED lambalar bulunmaktadır. LED lambalar, her türlü renkte, ebatlarda üretildiklerinden dolayı ve küçük voltajlarda çalışabildiklerinden, günümüzün her alanında kullanılabilmektedir.

Renkli Led Kutular

LED lambaların en büyük özelliği ise, flamansız olmasıdır. Yani evinizde kullandığınız ampullerde bulunan ve içerisindeki ışık vermeye yarayan ince tel, LED lambalarda yoktur. Bu sayede LED lambalar uzun sure kullanılabilmektedir ve kolay kolay patlamaz. LED lambalarının enerji tüketiminden de söz etmezsek LED lambalara haksızlık olur. Florasan lambanın verdiği ışığı vermek için bir LED lamba, Florasan lambanın tükettiği enerjinin %10 unu tüketir. Bu da demek oluyor ki, LED lambalar evimizdeki kullandığımız florasan lambalara göre %90 tasarrufludur. İş yerlerinde elektrik tüketimi hayli fazladır. Özellikle sabahtan akşama kadar yanan lambalar, ay sonunda kabarık bir fatura hazırlar. Fakat bu gibi iş yerlerinde LED lambalar kullanırsak, ay sonunda ki fatura da gözle görülür bir düşüş elde edebiliriz. LED lambalar gerçekten tasarrufludur. Sadece iş yerlerinde değil, evlerinizde de LED lambalar kullanarak ciddi anlamlarda tasarruflar elde edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.