Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Mobilya

Lüks şıklık için deri sehpa modelleri

30 Nisan 2012 4.008 kez okundu Yorum yapılmamış

Ofis dekorasyonunda uzun zamandır yaygın bir şekilde tercih edilen deri sehpa modelleri, evlerde özellikle salon dekorasyonu için de prestijli bir şıklık anlamına gelmektedir. Otel dekorasyonlarında lobi tasarımları için adeta bir vazgeçilmez haline dönüşen deri sehpalar, derinin doğal ve parlak görünümü sayesinde tüm mekanın havasını değiştirme yeteneğine de sahiptir. Evlerde kullanılan sehpa modellerinde her ne kadar seçim önceliği işlevsellikten yana yapılsa da, farklı bir tasarım çizgisi yakalamak isteyen ve biraz da lüks bir görünüm arayanlar için deri kaplamalı sehpa modelleri birbirinden farklı modellerle oldukça şık dekorasyon çözümleri sunuluyor.

Görünümü ile ön plana çıkan deri kaplamalı sehpa modelleri, oldukça konforlu bir kullanım da sunduğu için son yıllarda en az ofisler ve oteller kadar ev dekorasyonlarında da birçok insan tarafından tercih ediliyor. Orta sehpaları olarak kullanılan küçük boyutlu deri sehpalar dekorasyon için büyük bütçeler ayırmak istemeyenler için ideal çözüm olurken, daha büyük modeller hem sehpa hem de küçük bir sedir olarak da kullanılabiliyor.

Deri sehpa modellerinde temel ve vazgeçilmez iskelet malzemesinin doğal ahşap olması, bu yılın ve gelecek sezonun dekorasyon modasında kendine geniş yer bulan doğal ahşabın yoğun kullanımı nedeniyle bu modellerin daha da popüler hale gelmesine neden oldu. Ahşap şıklığı ile prestijli görünümü daha da artan deri sehpa modelleri, doğal parke ya da laminant parke kaplı zemine sahip olan mekanlarla tam bir uyum sağlıyor. Mobilya tercihlerinde daha klasik modelleri seçenler için de adeta biçilmiş kaftan olan deri kaplamalı sehpa modelleri, mekanın genel konseptinin daha da güçlenmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Gizli bölmelere sahip olarak da üretilebilen doğal ahşap iskeletli deri sehpalar, estetik görünüm kadar işlevsellik anlamında da büyük bir avantaj sunuyor. Üst bölümde kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesi en az dış kaplamada kullanılan deri kadar önemli olduğundan, deri sehpa tercihlerinizde dolgu malzemesinin kalitesinden de emin olmanızda yarar var. Ayrıca üst kısımdaki deri kaplı yüzey haricinde alt bölümle ahşap ya da cam yüzeylerle oluşturulan ekstra alanlar da, deri sehpaların daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.