Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Lükse göz kırpan ev dekorasyonları

16 Kasım 2012 2.093 kez okundu Yorum yapılmamış

Evinizin gerçek anlamda lüks bir görsellik kazanması için küçük bir servet harcamanıza gerek yok. Şüphesiz antika değeri olan ahşap aksesuarlar veya sanat eseri niteliğindeki tablolar ile gerçek anlamda lüks bir etki yaratılması söz konusu olsa da, makul bir bütçeyle de evinizin prestijli bir kimlik kazanmasını sağlayabilirsiniz. Aydınlatma, mobilya, zemin, aksesuar, renk ve desenlerin bir uyum içinde olması zaten ev dekorasyonunda belirli bir çizgi oluşmasını sağlayacaktır. Mekana artı katan değerlerin mütevazilikten uzak olduğunu unutmayın ve basmakalıp tasarımların dışına çıkarak evinizde farklı görsellere yer vermeye çalışın. Elektrik anahtarlarının dimmlerli modellerle değiştirilmesiyle dahi farklı bit etki yaratabilirsiniz. Üstelik bu tür küçük değişiklikleri oldukça makul bir fiyata mal edebilirsiniz.

Aydınlatma sistemlerinde yeni teknoloji ürünü ve birçok rengi bir arada sunan LED ürünler olsa da, basit bir dimmer değişimi ile mekanda farklı derinlikler yaratabilirsiniz. Lüks görünümlü bir ev dekorasyonu için kullandığınız aydınlatma sistemlerinin “kontrol edilebilir” olması önemlidir. Geniş bir salonunuz varsa belirli bir köşeyi loş bırakarak ve bu alanda canlı renklerin olduğu bir aksesuar kullanarak dikkat çekici bir görsel oluşturabilir, karakter sahibi bir tasarım yapabilirsiniz. Kalabalık davetlerde şiddeti arttırılarak ferahlık sunacak aydınlatma lambaları, gerektiğinde loş bir ortam yaratarak romantizm temasını vurgulamanıza da yardımcı olacaktır. Fazladan birkaç spot lambanın zararı olmayacağını unutmayın ve daha görkemli bir tasarım için TV ünitesi, duvar altları veya taban panellerini küçük lambalarla aydınlatın.

Lüks bir ev dekorasyonu için aydınlatma oldukça önemli olsa da, ışığın etki yaratabilmesi için “aydınlatması gereken nesneler” olması gerektiği de bir gerçek. Mekandaki renkler, desenler ve dokular lüks ile taklit arasındaki ince çizgiyi belirleyen en önemli unsurlardır. Beğendiğiniz ürünlerin aynısına sahip olacak bütçeniz yoksa “asla taklitlerine yönelmeyin” ve ulaşabileceğiniz ancak orijinal ürünlerle kendine ait bir dekorasyon yaratın. Taklit ürünler ancak “gerçeklerini yaşattığı gibi aynı zaman da orijinallerini de aratır”. Bu tür küçük hileler mekana değer katmak yerine tüm emeklerinizin boşa çıkmasına neden olabilir. Eski olduğuna bakmaksızın özellikle salonunuzda birkaç parça ahşap mobilyaya ve aksesuara yer vermeye çalışın. Sandalye, komodin, sehpa veya masa gibi doğal ahşap malzemeleri ürünler mekanın doğal bir atmosfer kazanmasını sağladığı gibi, aynı zamanda dekorasyona da hatırı sayılır bir artı katacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.