Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Masif ahşap kapılar

23 Ekim 2012 4.617 kez okundu Yorum yapılmamış

Kapılar, yüzyıllardır kullanıldığı döneme göre farklı üretiliş şekilleri ve kullanışlarıyla daima hayatımızın içinde olmuşlardır. Ama kapılarda tek vazgeçilmeyen unsur ahşap olmalarıdır. Ahşabın doğallığı ve kolay işlenişi nedeniyle, her zaman ihtiyacı duyulan materyallerde kullanılmışlardır. Tabak, kaşık, masa, sandalye, kapı ve pencere gibi, daha birçok üründe kullanılan ana hammadde ahşap olmuştur.

Günümüzde dekorasyon anlayışının oldukça fazla gelişmesi sayesinde yeni yeni trendler oluşsa da, ahşap bu trendlerin içinde her zaman vazgeçilmez olmuştur. Sanayinin ve üretim teknolojilerinin de gelişmesi, ahşapla ilgili ürünlerde çok daha görsel ve kaliteli çalışmalar yapılmaya başlamıştır. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak üretilebilen masif ahşap kapılar, değişik modelleri ve renkleriyle oldukça ilgi görmekte ve beğenilmektedir. Ahşabın doğallığı sayesinde, evlerinizdeki her türlü dekorasyona uyan modeller evinizin görselliğine katkı sağlamaktadır. Oldukça şık tasarımları sayesinde, her tür tarz ve stile uyum göstermektedir. Maliyetleri açısından biraz külfetli olan masif ahşap kapılar, doğal renklerinin yanı sıra lake boyalı olarak da birçok renk çeşidi sunmaktadır. Üretimlerinde, içi tamamen dolu olarak yapılabildiği gibi, camlı modelleri ile de göz doldurmaktadır. Günümüzde ahşap, artık elitliğin bir simgesi ve ifadesi durumuna gelmiştir. Masif ahşap kapılar, diğer pek çok kapı çeşitlerine göre çok daha uzun bir kullanım süresine ve dayanıklılığa sahiptir. Yüzyıllar öncesinden bugüne ulaşan kapılara baktığımızda hep ahşabı görmekteyiz. Zamana karşı olan dayanıklılığının, bakımlarının yapıldıkça ne kadar fazla olduğu da bir gerçek.

Dekorasyon yapma düşünceniz var ve kapılarınızı da buna bağlı olarak yenilemek istiyorsanız, masif ahşap kapı örneklerini mutlaka görmelisiniz. Birbirinden şık model ve çeşitleriyle, her türlü dekorasyon uygulamalarınızda en önemli aktörlerden biri olacaktır. Birçok üretici firmanın özel olarak tasarladığı modellerinin yanında, dekorasyonunuza özel olarak tasarlanan modellerini de kullanmanızı öneririz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.