Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Mavi temalı yatak odası modelleri

9 Aralık 2012 4.519 kez okundu Yorum yapılmamış

Yatak odasında sakin bir hava isteyenlerin muhakkak göz atması gereken mavi temalı yatak odası modelleri, gökyüzünü ve sonsuz okyanusları anımsatan görsellikleriyle huzurlu dolu bir alanda uyumanızı sağlayacaktır. Sakin bir kullanım deneyimi vaat eden mavi temalı yatak odalarında yalnızca birkaç bilindik renk kullanılıyor zannedilse de aslında son derece geniş bir renk skalasından seçim yapma imkanı bulunmaktadır. Güne pozitif enerji ile başlamanızı sağlayan bu yatak odası modelleri, bilimsel araştırmalarla dahi insanlara sakinlik verdiğine yönelik sonuçlar elde edilen mavi rengi tasarımlarının baş köşesine yerleştirmektedir. Mavi renk paletinde oldukça farklı tonlar bulunduğundan, tamamen masmavi bir yatak odasına sahip olmanız da gerekmemektedir.

Mavi ile uyumlu toprak tonları, mavi temalı bir yatak odasında oldukça uyumlu hatlar oluşmasını sağlayabilir. Mavi tonlarının en iyi arkadaşı olan beyaz ise, renk skalasında mavinin koyu tonlarının tercih edildiği tasarımlarda daha ferah bir mekan algısı oluşması için tercih edilmektedir. Petrol mavisi gibi iddialı ancak mekanda pek de iç açan bir aydınlık vaat etmeyen tonlarla birlikte beyazın kullanılması, nötr algı ile doğal ve yapay ışığın daha başarılı şekilde yönetilmesine yardımcı olacaktır. Perdelerden duvar renklerine, yatak takımlarından dolaplara mavinin farklı tonlarına yer verilen bu tasarımların sakin ve göz yormayan bir algı oluşturduğu da göz ardı edilemez bir gerçek.

Mavinin daha açık tonlarının kullanıldığı yatak odası modellerinin Akdeniz dekorasyonuna benzememesi için beyazı tercih etmeyenler ise, yatak odasında göz yoracak kadar aydınlık yüzey olduğu için toprak tonlarını kullanabilir. Toprak tonları adından da anlaşılabileceği gibi doğayı çağrıştırdığından ve doğada toprak ile gökyüzü arasındaki mükemmel renk uyumu insanı yormadığından, açık mavi temalı yatak odalarında yatak başlıkları, perdeler veya dolaplar toprak tonlarında tercih edilebilir. Deniz tutkunlarının da favori tasarımlarından olan mavi renk temalı yatak odaları, nötr tonlarla desteklenerek son derece aydınlık bir mekan oluşmasını sağlar. Doğal ışık almayan yatak odalarında oluşan kasvetli havanın dağıtılmasını sağlayan bu tür tasarımlar ile çok daha yüksek enerjili bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Yatak odalarında algının merkezi olan ve odaya adını veren yataklarda da mavi renk temasını destekler takımlar kullanılabilir. Dekorasyon açısından yatak odasının “kalbi” yataklar, yataklarınsa elbiseleri yatak takımlarıdır. Yastıklardan çarşaf ve yatak örtülerine mavi tonlarının beyaz ile birlikte kullanıldığı takımlarla yataklar mekandaki mavi temasının daha da vurgulanmasını sağlayacaktır. Duvar renklerinde de Turkuaz gibi yumuşak tonlar tercih edilebilir ve böylece göz yormayan bir yatak odası atmosferi oluşturulabilir. Bilhassa doğal ışık alan yatak odalarının duvarlarında Turkuaz tercih edilmesi, sizi dahi şaşırtacak son derece ferah ve yüksek enerjili bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.