Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Merdiven sahanlığı için dekorasyon önerileri

31 Ekim 2012 3.260 kez okundu Yorum yapılmamış

Basamak sayısı fazla olan merdivenlerin duvar ile temas eden yüzeylerinde, hatırı sayılır derecede geniş bir alan bulunur ve bu alan birçok yaratıcı dekorasyon fikrini uygulanması için ideal ortam oluşturur. Merdiven sahanlıkları yalnızca geçiş alanı olarak görülse de, aslında bu alanlarda kullanılacak dikkat çekici aksesuarlar, evin tüm dekorasyonunu değiştirecektir. Evdeki genel tasarım bütünlüğünün korunması ve dekorasyonun daha zengin bir kimlik kazanması için değerlendirilen merdiven sahanlıkları farklı fikirleri uygulamak için evdeki en ideal alanların başında gelir. Merdiven sahanlığı geniş olanlar, bu alana 40-50 santim genişliğinde bir sedir ve üzerine küçük minderler atarak son derece şık bir tasarım yapabilir. Merdiven sahanlığındaki küçük sedirler konsept bir mekan yaratılmasını sağlasa da, çocuklu aileler için merdivenin tam önünde yer alan bu tür sahanlık sedirleri pek de güvenli olmayabilir.

Evinde depolama alanı sorunu yaşayanlar içinde büyük bir avantaj sağlayan merdiven sahanlıklarının hem zemin hem de üst bölümü değerlendirilebilir. Üst bölüme yerleştirilecek çift ya da tek kapaklı bir dolap ayak altındaki birçok eşyayı ortadan kaldırarak, oldukça işlevsel bir depolama alanı sağlayabilir. Sedir ve dolap fikrini birleştirerek de merdiven sahanlığında hem konforlu bir şıklık hem de işlevsel bir depolama alanı yaratmanız mümkün. Merdiven sahanlığında yerleştireceğiniz sedirin alt bölümü çekmeceli ya da kapalı bir dolap olarak iş görürken, yerleştirilen minderler ile üst taraf da sedir olarak konfor sunmaya devam edecektir.

Dolap dışında raf seçeneklerinin de değerlendirilebileceği merdiven sahanlıkları, evinizdeki küçük “sahaf” olarak yalnızca size hizmet verebilir. Eni dar, boyu uzun raflar ile kitaplarınız için oldukça şık bir kütüphane oluşturabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamadığı için merdiven geçişini engellemeyen merdiven sahanlığındaki kitaplıklar hem kitaplarınız için çok şık bir yer hem de konsept bir tarz oluşturacaktır. Salon ve çalışma odanızda alandan kazanmanızı da sağlayan merdiven sahanlığı rafları, kitap dışında farklı eşyalar için de uygun bir yer olabilir. Sonuç olarak fazladan depolama alanının ne zaman lazım olacağı belli değildir. Amerika’da uzun yıllardır popüler olan bir uygulama ile merdiven sahanlığında aile fertlerinin asimetrik olarak asılmış resimlerine de yer verebilir.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.