Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Merdiven ve korkuluklar

11 Mart 2012 3.241 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin içinde bulunan merdivenler hem estetik, hem de güvenli olması açısından çok önemli oluyor. Güvenli olmayı merdiven korkulukları sağladığı için önemli bir parça oluyor.  Öncelikle güvenlik ve işlevsellik düşünülerek tasarlanıyor. Merdiven koltukları kaliteli ahşap, metal gibi malzemelerden yapıldığı sürece güvenilir oluyor.

Güvenlik konusunda kuşkular kalktığında dekoratif duruşu önem kazanıyor. Ev dekorasyonunda ön planda olan estetik görünümü sağlaması için bazı malzemeler çeşitlilik sağlıyor. Ahşaptan yapılan merdiven korkulukları ağacın zarifliği, pürüzsüzlüğü ile dikkat çekerken özellikle meşe ağacı seçiliyor. Tercih sebebi kendine özgü kırmızı rengi oluyor. Ferforje merdiven koltukları da estetik görünümü sağlayan metalin hoş kıvrımları ve parlak veya mat renkli ışıltılı boyası oluyor.

Merdiven dekorasyonunda merdivenlerin genişliği yanı sıra merdiven basamakları aralıklı ve genişliği de önemli oluyor. Korkuluklar merdivenlerin güzelliğini vurguluyor. Metal korkuluklar tüm dünyada modern tasarım eşyalarıyla dekore edilmiş evlerde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Merdiven korkuluklarının şık ve çarpıcı bir görüntü sağlaması için iç dekorasyonda kullanılan diğer eşyalarla uyumlu olmasına özen gösteriliyor.

Siyah beyaz şekilde tasarlanan evlerde özellikle beyaz merdiven korkulukları yapıldığında zemin rengi gibi ayrıntılara dikkat edildiğinde büyüleyici merdivenler ve korkulukları göze çarpıyor.  Genellikle beyaz dairenin içinde siyah, kahverengi, gri, mor, gibi yumuşak ve rahatlatıcı renkler kullanılırken bu renklere uyumlu merdiven ve korkuluk tasarlanıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.