Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Mevsime uygun yatak takımları

14 Temmuz 2012 2.021 kez okundu Yorum yapılmamış

Yatak odası dekorasyonun odak noktası olan yatakların estetik şıklığı, iskeleti oluşturan malzemenin kalitesinden önce yatakta kullanılan yatak örtüsüne bağlıdır. Yatak seçimlerinde en kaliteli malzeme seçilse bile bu yatağın doğru yatak örtüsü ile kullanılmaması, tüm yatak odası dekorasyonunun olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır. Ancak yatak örtüsü seçimlerinde her zaman estetik şıklığın ön planda tutulmaması gerekir. Yatak örtüsünün üretiminde kullanılan malzeme doğrudan kullanım rahatlığını etkileyeceğinden, dış görünüm kadar üretim malzemesinin de kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Mevsim değişimleri nedeniyle değişen hava sıcaklığı, insanın uyku kalitesini doğrudan etkiler ve bu nedenle de yatak takımlarının mutlaka mevsime uygun olarak kullanılması gerekir.

Yaz sıcaklarında çoğu insan geceleri uyuyamadığından şikayet etse de, aslında çoğu zaman buna neden olan yanlış seçilen yatak örtüleridir. Nevresim takımları yerini ince pikelere bıraksa da, yatak örtülerinin de değişmesi gerektiği unutulmamalıdır. Günümüzün modern teknoloji sayesinde birçok firma yeni teknoloji ürünü kumaşlardan ürettiği yatak takımları ile yaz aylarında serin, kış aylarındaysa sıcacık bir uyku imkanı sunuyor. Nefes alabilen dokuya sahip olan %100 pamuk kumaşlar sayesinde vücut sıcaklığınız gece boyunca dengede kalarak, uykunuzun bölünmemesini sağlayacaktır. Ayrıca yazlık da olsa kışlık da, yatak takımlarınızın anti bakteriyel kumaşlardan üretilmesine de dikkat etmenizde yarar var.

Kış aylarında da kimyasal içeriği yüksek kumaşlardan üretilen yatak takımları yerine mümkün olduğunca doğal malzemeli ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Nano-teknolojinin el attığı tekstil sektöründe artık ortam sıcaklığına göre esneyebilen kumaşlar dahi üretilebiliyor. Yatak takımlarının renkleri ve görünüşünü düşünmeden önce yatağın tüm günün yorgunluğunu atabileceğiniz tek yer olduğunu unutmayın. Pamuk içerikli kumaşlar kadar son dönemde saf ketenden üretilen yatak takımları da giderek popüler hale geliyor. Keten kıyafetlerde olduğu gibi yatak takımlarında da oldukça hafif ve ferah bir kullanım sunarak, özlemini seçtiğiniz deliksiz uykuya kavuşmanızı sağlayabilir.

Yatak takımlarında çoğu zaman süs için kullanılan örtülerin yatak üzerinden tamamen kaldırılması gecenin ilerleyen saatlerinde oldukça zor bir uğraş haline dönüşebilir. Yatağın açılması için harcanan efor nedeniyle yatağa terlemiş ve bunalmış bir şekilde girmektense, kolay açılabilen ve şüphesiz sabah uyandığınızda da pratik bir şekilde örtülebilen yatak takımlarını tercih etmeye çalışın. Yatak örtülerinin tamamen açılmadan yalnızca ayak ucuna doğru katlanması hem uykunuzun konforunu bozacak hem de uyku esnasında ayaklarınızın gereksiz yere ısınmasına neden olacaktır. Yatak odanızın dekorasyonu sizin için çok önemli olsa bile uykunun da metabolizmanız için önemli olduğunu unutmayın ve seçimlerinizde her zaman konfor ile işlevselliği ön planda tutun.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.