Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Meyve temalı dekorasyon örnekleri

23 Eylül 2012 2.524 kez okundu Yorum yapılmamış

Meyve desenlerinin yer aldığı dekorasyon örnekleri gelecek sezon mutfaklardan salonlara evlerinin birçok farklı köşesinde karşımıza çıkacak. Yüksek yaşam enerjisi sunan meyve temalı dekorasyon ürünleri sayesinde yaratıcı tasarımlar yapabilir, canlı renklerle evinizi şık bir hale getirebilirsiniz. Doğada yer alan meyvelerin sahip olduğu yüzlerce farklı renk sayesinde ev dekorasyonuna fark yaratılıyor ve mekanlar pozitif enerji yüklü atmosferleri sayesinde çok daha keyifli bir hale geliyor. Tropikal meyvelerin canlı renklerini yansıtan kumaşlardan meyve figürlerinin birebir taklit edildiği plastik ürünlere, doğal ahşap gövdeli taklit ağaçlardan meyve sepetlerine oldukça farklı biçimlerde kullanılabilen meyve temaları, evlerde doğal yaşamın yüksek enerjisinin hissedilmesini sağlayacak.

Sade bir dekorasyon stili uygulayan ancak sonuç olarak çok donuk ve sıradan bir atmosfer oluşan evler için ideal tercih olacak meyve temalı aksesuarlar, sıcak renkleriyle mekanın çok daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Beyaz ağırlıklı renklerin hakim olduğu mekanlarda oluşan yapay görünümü kırma konusunda son derece başarılı olan yapay meyve ürünlerini doğal ahşaptan yapılan bir sepet içine koyarak mekanda sıcacık bir hava esmesini sağlayabilirsiniz. Salon ve yemek odalarında kullanılan sehpaların üzerine canlı renklere sahip meyve desenli bir örtü sererek dahi birkaç saniye içinde mekan atmosferinin değişmesini sağlayabilirsiniz.

Buzdolabınızda tüketilmeyi bekleyen meyvelerinizi misafirlerinize ikram etmeyi bir alışkanlık haline getirmenizde yarar var. İlk bakışta dekorasyon ile meyveler bağlantılı gibi görünmese de evinize gelen misafirlerinize ikram ettiğiniz meyveleri sunuş biçiminiz dahi evinizin dekorasyonunu baştan aşağı değiştirebilir. Misafirleriniz gelmeden önce özenle hazırladığınız meyve sepetini salonunuzdaki sehpanın üzerine yerleştirerek, evinize gelen insanların ilk andan itibaren dikkatlerini çekecek olan bir algı odağı yaratabilirsiniz. Yeni sezonun dikkat çeken trendleri arasında yer alan doğal taşları meyve tabağınızın etrafına yerleştirerek mekanda ilgi odağı haline gelen aksesuar görünümlü bir ikram yapmanız da mümkün.

Yemek odası ve mutfak dekorasyonunun vazgeçilmez unsurları arasında yer alan meyve desenleri, resimlerden biblolara birçok farklı yüzeyde yer alabilir. Üzerinde canlı renkli meyve resimleri bulunan porselen biblolar sayesinde mutfağınız çok daha sıcak bir ortama sahip olacaktır. Buzdolabınızın üzerine yerleştireceğiniz meyve figürlü “magnetleri” dahi beyaz eşyaların donuk nötr tonlarının kırılmasını sağlayarak, mutfağınızda farklı ve beğeni toplayan bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır. Swaroski taşların modern teknoloji sayesinde meyve şekillerinde kesildiği aksesuarların gelecek sezonun en prestijli trendleri arasında olduğunu unutmayın ve meyve temasını farklı şekillerde yansıtarak bu çok beğenilen dekorasyon modasını evinize yansıtın.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.