Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Minikler için çocuk masası modelleri

20 Mayıs 2012 9.995 kez okundu 1 yorum var

Son yıllarda birçok dekorasyon firması tasarımlarını büyük oranda genişleterek çocuk odaları için de farklı modeller üretmeye başladı. Giderek daha da renkli bir hale gelen çocuk odaları, günümüzde neredeyse salon ve yatak odası dekorasyonunda olduğu kadar çok modelle karşımıza çıkıyor. Çocuk odalarında artık vazgeçilmez öğelerden biri haline dönüşen çocuk masaları, miniklerin fiziksel özellikleri düşünülerek yapılmış ürünler olması nedeniyle birçok aile tarafından tercih ediliyor. Çocuğun tam da boyutlarına göre üretilen çocuk masaları farklı renkleri ve tasarımlarıyla çok daha eğlenceli bir mekan oluşmasını sağlarken, çocuğun fizyolojisi açısından da büyük rahatlık sağlıyor.

Masalarla birlikte takım olarak satılan sandalyeler sayesinde çocuklar küçük yaşlardan itibaren kendine ait bir mobilyayı rahatlıkla kullanabiliyor. Çocuk gelişim uzmanları çocukların küçük yaşlardan itibaren kendilerine ait objeler edinmesiyle birlikte sahiplenme duygusunun da geliştiğini söylerken, bu tür eşyaların çocuklarda sorumluluk duygusunun gelişmesine yardımcı olduğu da bir gerçek. Ayrıca günümüzde birçok uzman, çocukların erken yaşlardan itibaren yaptıkları resimlerin zeka gelişimi açısından büyük önem taşıdığını söylemektedir. Resim yaparken rahat edebileceği bir sandalye ve daha da önemlisi resmi kolaylıkla çizebileceği bir masa, çocuğun zihinsel gelişimini de olumlu yönde destekleyecektir.

Ahşap görünümlü modeller sayesinde sınırsız renk seçeneğine sahip olan çocuk masaları, çocuk odası dekorasyonuna kolaylıkla uyum sağlayabilir ve odanın tasarım bütünlüğünün korunmasına yardım olabilir. Ancak yine de tüm ebeveynlerin çocuk masası seçimlerinde mümkün olduğunda boyalı ürünlere dikkat etmesi ve piyasada bulunan ucuz Çin malı modellerden uzak durması gerekir. Çocukların yoğun temposuna ayak uyduramayarak kısa süre içerisinde üzerindeki boyası sıyrılan masaların boyalarındaki kimyasallar, son derece ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Kaplama için kullanılan malzemenin içerisinde Solvent gibi kanserojen etkide bulunan kimyasalların olmaması için kalitesine güvenebileceğiniz markaların ürünlerini tercih etmenizde yarar var.

Katlanabilir modelleriyle son dönemde daha da fazla rağbet gören çocuk masaları, isteğe göre pratik bir biçimde katlanarak odada yerden kazanılmasını da sağlayabilir. Katlanabilir çocuk masası modelleri özellikle çocuk odasında yeterli alan olmayan aileler için ideal bir yapıya sahipken, bu ürünleri evin farklı odalarına taşımak da çok kolay bir hale geliyor. Böylece iş yaparken dahi çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmamanız mümkün.

Okur Yorumları »

  • huriye demirci dedi ki:

    pembe masa, sandalye ve yesil sandalyeli urunu almamiz mumkunmu ?

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.