Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe, Mobilya

Mobilya makyajı

22 Ocak 2012 4.122 kez okundu Yorum yapılmamış

Aile bütçesinde açık var ama aynı zamanda değişik mobilya isteğiniz de var. Böyle bir durumda mobilyaya makyaj yapmak çözüm olabilir. Böyle bir çözüm özellikle dış mekan dekorasyonunda hoş durmaktadır. Bahçe, balkon, teras gibi dış mekanlarda genellikle beyaz plastik sandalye, masa, şezlong ve tabure gibi eşyalar kullanırız. Aslında bu plastik eşyalardan çok hoşlanmayız ama ucuz oldukları için tercih ederiz. Bütçenin açık verdiği, yenilik istenen dönemlerde fazla hoşlanmadığımız plastik dış mekan mobilyalarını akıllıca süslemelerle görünümünü değiştirebiliriz.

Plastik sandalyelerin görünüşünü nasıl değiştirebiliriz derseniz kumaşlarla veya boya ile değiştirilebilir.

Pazarlarda çok şık, çok ucuz ve çok kullanışlı parça kumaşlar satılıyor. Zevkinize göre her sandalye ve masa için kumaşlar alıp rahatlıkla kaplayabilirsiniz. Kumaş alırken dikkat edilecek nokta ise leke tutmayan veya lekelendiği zaman yıkama işlemi ile kolayca temizlenebilen kumaşlar olmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca sandalyelere yastık da dikebilirsiniz.

Plastik, hasır veya ahşap sandalyeleriniz varsa kumaş kaplamak yerine boyamayı da deneyebilirsiniz. Renkli boyalarla istediğiniz desen ve rengi uygulayabilirsiniz. Sandalyelere yapacağınız makyaj renklerini birkaç boyayı karıştırarak da zevkinize göre yapabilirsiniz. Tek renk olarak boyayabileceğiniz gibi resim yeteneğiniz varsa tablo gibi sandalyeler de yapabilirsiniz.

Boya seçiminde su bazlı boyalar önerilmektedir.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.